Gå til hovedindhold

SANDISK WD Black SN8100 SSD - 4TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 - Uden køleprofil

SanDiskLagringsenhederEAN: 0619659220891
Pris fra 5.302 krtil 7.349 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 2.047 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.141 kr 22. maj

Sammenlign priser på SANDISK WD Black SN8100 SSD - 4TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 - Uden køleprofil og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5302 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Black SN8100 4TB SSD M.2 2280
5.302 kr
Til butik
WD Black SN8100 4TB SSD M.2 2280 billede

Produktinformation

WD Black SN8100 SSD - 4TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 - Uden køleprofil

Produktspecifikationer

Mærke: SanDisk
Artikel nr.: WDS400T1X0M
EAN: 0619659220891
Varenr.: 1003476568
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SANDISK WD Black SN8100 SSD - 4TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 - Uden køleprofil
5.394 kr
Til butik
SANDISK WD Black SN8100 SSD - 4TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 - Uden køleprofil billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 4 TB, intern, overførselshastighed: 14900 MB/s (læs) / 14000 MB/s (skriv), IOPS: 2300000 IOPS (læs) / 2400000 IOPS (skriv), 4GB RAM, størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 5.0 x4 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory Express), TCG Opal 2.02, Silicon Motion SM2508 controller -Byg dit nye gaming- eller workstation-system med WD's banebrydende PCIe Gen 5 SSD, der leverer lynhurtige hastigheder på op til 14.900 MB/s til krævende opgaver som high-end gaming, professionel indholdsproduktion og AI-applikationer. Som branchens førende inden for PCIe Gen 5 energieffektivitet udnytter WD_BLACK SN8100 NVMe SSD avanceret TLC 3D CBA NAND-teknologi for at sikre ydeevne og pålidelighed, mens et lavt strømforbrug og optimeret termisk ydeevne holder dit system køligt og kørende problemfrit. Med op til 4TB lagerplads og en række kraftfulde funktioner er denne SSD den ultimative opgradering for kræsne brugere. OPLEV PCIe Gen 5. Forbedr drastisk din gaming- og indholdsproduktionsoplevelse med denne PCIe Gen 5.0x4 NVMe M.2 SSD VANVITTIGE HASTIGHEDER. Din disk når sekventielle læsehastigheder på op til imponerende 14.900MB/s og skrivehastigheder op til 14.000MB/s AVANCERET PÅLIDELIGHED. WD's nyeste TLC 3D CBA NAND-teknologi sikrer en førsteklasses oplevelse, uanset om du gamer eller arbejder. BRANCHENS MEST ENERGIEFFEKTIVE. Nyd over 100% bedre energieffektivitet end WDs PCIe Gen 4-drev. Kør din maskine optimalt med et gennemsnitligt strømforbrug på 7W eller derunder.

Produktspecifikationer

Mærke: SANDISK
Kategori: SSD
Artikel nr.: WDS400T1X0M-00CMT0
EAN: 0619659220891
Varenr.: 3368911
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
WD Black SN8100 4TB SSD M.2 2280 - GEEKD.dk
6.069 kr
Til butik
WD Black SN8100 4TB SSD M.2 2280 - GEEKD.dk billede

Produktinformation

SanDisk Black WD_BLACK SN8100 NVMe 4 TB M.2 PCI Express 5.0 TLC 3D NAND SanDisk Black WD_BLACK SN8100 NVMe. SDD-kapacitet: 4 TB, SSD-formfaktor: M.2, Komponent til: PC/Laptop * 4 TB M.2 PCI Express 5.0 * 2300000 IOPS * 2400000 IOPS * TLC 3D NAND NVMe * Ha...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SanDisk
Kategori: SSD Harddisk
EAN: 0619659220891
Varenr.: 52521964110160
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sandisk Black Sn8100 4tb Ssd M.2 Pcie 5.0
7.349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SANDISK WD Black SN8100 SSD - 4TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 - Uden køleprofil koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SANDISK WD Black SN8100 SSD - 4TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 - Uden køleprofil koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.302 kr5.302 krKøb
2Proshop DK5.394 kr5.394 krKøb
3Geekd6.069 kr6.069 krKøb
4Dustin DK7.349 kr7.435,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SANDISK WD Black SN8100 SSD - 4TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 - Uden køleprofil

PriceData har fulgt prisen på SANDISK WD Black SN8100 SSD - 4TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 - Uden køleprofil i 184 dage. Laveste pris i perioden er 3.384 kr (registreret d. 1. december 2025), højeste er 6.763 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.844 kr.

Den nuværende pris på 5.302 kr er 9% over normalprisen. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for SANDISK WD Black SN8100 SSD - 4TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 - Uden køleprofil. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for SANDISK WD Black SN8100 SSD - 4TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 - Uden køleprofil de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20265.302 kr48 kr (1%)
28. maj 20265.254 kr24 kr (0%)
27. maj 20265.278 kr24 kr (0%)
24. maj 20265.302 kr83 kr (2%)
23. maj 20265.219 kr78 kr (2%)
22. maj 20265.141 kr23 kr (0%)
20. maj 20265.164 kr255 kr (5%)
13. maj 20265.419 kr368 kr (6%)
12. maj 20265.787 kr1 kr (0%)
9. maj 20265.788 kr357 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret