Gå til hovedindhold

SanDisk WD_BLACK SN7100 WDS200T4X0E - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

SanDiskLagringsenhederEAN: 0718037893211
Pris fra 1.990 krtil 2.519 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 529 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.599 kr 6. maj

Sammenlign priser på WD_BLACK SN7100 WDS200T4X0E - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1990 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SANDISK WD Black SN7100 SSD - 2TB - PCIe 4.0 - M.2 2280
1.990 kr
Til butik
SANDISK WD Black SN7100 SSD - 2TB - PCIe 4.0 - M.2 2280 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 2 TB, intern, overførselshastighed: 7250 MB/s (læs) / 6900 MB/s (skriv), IOPS: 1000000 IOPS (læs) / 1400000 IOPS (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 4.0 x4 tilslutning, NVMe 1.4 (Non-Volatile Memory Express), WD Polaris 3 A101-000103-A1 controller...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SANDISK
Kategori: SSD
Artikel nr.: WDS200T4X0E-00CJA0
EAN: 0718037893211
Varenr.: 3321013
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD_BLACK SN7100 SSD WDS100T4X0E 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
2.113 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD_BLACK SN7100 WDS200T4X0E - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)
2.123,75 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Sandisk WD Black SN7100 NVMe 2TB SSD
2.179 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD_BLACK SN7100 SSD WDS100T4X0E 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
2.479 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD NVMe M.2 - WD_BLACK SN7100 2 TB PCIe 4.0 x4
-14%2.499 kr
Før 2.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sandisk Black Sn7100 2tb Ssd M.2 Pcie 4.0
2.499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD NVMe M.2 - WD_BLACK SN7100 2 TB PCIe 4.0 x4
-14%2.519 kr
Før 2.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD_BLACK SN7100 WDS200T4X0E - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD_BLACK SN7100 WDS200T4X0E - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.990 kr1.990 krKøb
2CompuMail DK2.113 kr2.113 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.123,75 kr2.123,75 krKøb
4Komplett DK2.179 kr2.179 krKøb
5Ultrashop2.479 kr2.479 krKøb
6Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
7Dustin DK2.499 kr2.585,25 krKøb
8Vivas DK2.519 kr2.588 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD_BLACK SN7100 WDS200T4X0E - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på WD_BLACK SN7100 WDS200T4X0E - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.249 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 2.167 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.867 kr.

Den nuværende pris på 1.990 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 16% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for WD_BLACK SN7100 WDS200T4X0E - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for WD_BLACK SN7100 WDS200T4X0E - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.990 kr123 kr (6%)
19. maj 20262.113 kr10,75 kr (1%)
10. maj 20262.123,75 kr43,25 kr (2%)
9. maj 20262.167 kr43,25 kr (2%)
8. maj 20262.123,75 kr404,75 kr (24%)
7. maj 20261.719 kr120 kr (8%)
6. maj 20261.599 kr120 kr (7%)
5. maj 20261.719 kr470 kr (38%)
5. dec. 20251.249 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret