Gå til hovedindhold

SanDisk WD Black - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe)

SanDiskLagringsenhederEAN: 0718037893204
Pris fra 739 krtil 1.619 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 880 kr (54% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på WD Black - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 739 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Black Solid state-drev 1TB M.2 PCI Express 4.0 (NVMe)
739 kr
Til butik
WD Black Solid state-drev 1TB M.2 PCI Express 4.0 (NVMe) billede

Produktinformation

WD Black Solid State-drev 1TB M2 PCI Express 40 NVMe Opgrader din computers ydeevne med WD Black Solid State-drev på 1TB. Dette M.2 PCI Express 40 NVMe drev tilbyder lynhurtige dataoverførselshastigheder, som forbedrer opstartstider, indlæsning af applika...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Reservedele til Computer
EAN: 0718037893204
Varenr.: 85238
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SANDISK WD Black SN7100 SSD - 1TB - PCIe 4.0 - M.2 2280
1.299 kr
Til butik
SANDISK WD Black SN7100 SSD - 1TB - PCIe 4.0 - M.2 2280 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 1 TB, intern, overførselshastighed: 7250 MB/s (læs) / 6900 MB/s (skriv), IOPS: 1000000 IOPS (læs) / 1400000 IOPS (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 4.0 x4 tilslutning, NVMe 1.4 (Non-Volatile Memory Express), WD Polaris 3 A101-000103-A1 controller...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SANDISK
Kategori: SSD
Artikel nr.: WDS100T4X0E-00CJA0
EAN: 0718037893204
Varenr.: 3321012
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Black SSD 1TB M.2 PCI Express 4.0 (NVMe)
1.333 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Black - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe)
1.349 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sandisk Black Sn7100 1tb Ssd M.2 Pcie 4.0
-11%1.499 kr
Før 1.686,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD harddisk Western Digital Black 1 TB M.2 PCIe 4.0 NVMe
-16%1.599 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD harddisk Western Digital Black 1 TB M.2 PCIe 4.0 NVMe
-16%1.619 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Black - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Black - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop739 kr739 krKøb
2Proshop DK1.299 kr1.299 krKøb
3CompuMail DK1.333 kr1.333 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.349 kr1.349 krKøb
5Dustin DK1.499 kr1.585,25 krKøb
6Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
7Vivas DK1.619 kr1.688 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Black - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på WD Black - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 739 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.394 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 948 kr.

Den nuværende pris på 739 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 45% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for WD Black - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for WD Black - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026739 kr632 kr (46%)
24. maj 20261.371 kr632 kr (86%)
20. maj 2026739 kr608 kr (45%)
19. maj 20261.347 kr9 kr (1%)
18. maj 20261.356 kr617 kr (83%)
16. maj 2026739 kr609 kr (45%)
15. maj 20261.348 kr609 kr (82%)
28. apr. 2026739 kr642 kr (46%)
27. apr. 20261.381 kr642 kr (87%)
24. apr. 2026739 kr655 kr (47%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret