Gå til hovedindhold

SanDisk WD_BLACK SN8100 WDS100T1XHM-00CMT0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - TCG Opal Encryption 2.02 - integreret kølelegeme

SanDiskLagringsenhederEAN: 0619659220914
Pris fra 2.580 krtil 3.249 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 669 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.874 kr 10. mar.

Sammenlign priser på WD_BLACK SN8100 WDS100T1XHM-00CMT0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - TCG Opal Encryption 2.02 - integreret kølelegeme og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2580 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
SanDisk SSD Black SN8100 1TB NVMe M.2 Heatsink
2.580 kr
Til butik
SanDisk SSD Black SN8100 1TB NVMe M.2 Heatsink billede

Produktinformation

SanDisk SSD Black SN8100 1TB NVMe M.2 Heatsink

Produktspecifikationer

Mærke: SanDisk
Artikel nr.: WDS100T1XHM
EAN: 0619659220914
Varenr.: 1003476569
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD_BLACK SN8100 WDS100T1XHM-00CMT0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - TCG Opal Encryption 2.02 - integreret kølelegeme
2.747 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SANDISK WD Black SN8100 SSD - 1TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 - Med køleprofil
2.796 kr
Til butik
SANDISK WD Black SN8100 SSD - 1TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 - Med køleprofil billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 1 TB, intern, overførselshastighed: 14900 MB/s (læs) / 11000 MB/s (skriv), IOPS: 1600000 IOPS (læs) / 2400000 IOPS (skriv), 1GB RAM, størrelse: M.2 2280 (80mm), med køleplade (tjek kompatibilitet før køb), PCI-Express 5.0 x4 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory Express), TCG Opal 2.02, Silicon Motion SM2508 controller -Byg dit nye gaming- eller workstation-system med WD's banebrydende PCIe Gen 5 SSD, der leverer lynhurtige hastigheder på op til 14.900 MB/s til krævende opgaver som high-end gaming, professionel indholdsproduktion og AI-applikationer. Som branchens førende inden for PCIe Gen 5 energieffektivitet udnytter WD_BLACK SN8100 NVMe SSD avanceret TLC 3D CBA NAND-teknologi for at sikre ydeevne og pålidelighed, mens et lavt strømforbrug og optimeret termisk ydeevne holder dit system køligt og kørende problemfrit. Med op til 4TB lagerplads og en række kraftfulde funktioner er denne SSD den ultimative opgradering for kræsne brugere. OPLEV PCIe Gen 5. Forbedr drastisk din gaming- og indholdsproduktionsoplevelse med denne PCIe Gen 5.0x4 NVMe M.2 SSD VANVITTIGE HASTIGHEDER. Din disk når sekventielle læsehastigheder på op til imponerende 14.900MB/s og skrivehastigheder op til 14.000MB/s AVANCERET PÅLIDELIGHED. WD's nyeste TLC 3D CBA NAND-teknologi sikrer en førsteklasses oplevelse, uanset om du gamer eller arbejder. BRANCHENS MEST ENERGIEFFEKTIVE. Nyd over 100% bedre energieffektivitet end WDs PCIe Gen 4-drev. Kør din maskine optimalt med et gennemsnitligt strømforbrug på 7W eller derunder. CUSTOM WD_BLACK HEATSINK. Keep your SSD cool with a low-profile heatsink design featuring customizable RGB lighting to match your style and build needs.

Produktspecifikationer

Mærke: SANDISK
Kategori: SSD
Artikel nr.: WDS100T1XHM-00CMT0
EAN: 0619659220914
Varenr.: 3368912
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
WD Black SN8100 1 TB M.2 NVMe SSD - PCIe 5.0 x4
-3%3.099 kr
Før 3.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
WD Black SN8100 1 TB M.2 NVMe SSD - PCIe 5.0 x4
-3%3.119 kr
Før 3.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sandisk Black Sn8100 1tb Ssd Heatsink M.2 Pcie 5.0
3.249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD_BLACK SN8100 WDS100T1XHM-00CMT0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - TCG Opal Encryption 2.02 - integreret kølelegeme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD_BLACK SN8100 WDS100T1XHM-00CMT0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - TCG Opal Encryption 2.02 - integreret kølelegeme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.580 kr2.580 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.747 kr2.747 krKøb
3Proshop DK2.796 kr2.796 krKøb
4Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
5Vivas DK3.119 kr3.198 krKøb
6Dustin DK3.249 kr3.335,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD_BLACK SN8100 WDS100T1XHM-00CMT0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - TCG Opal Encryption 2.02 - integreret kølelegeme

PriceData har fulgt prisen på WD_BLACK SN8100 WDS100T1XHM-00CMT0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - TCG Opal Encryption 2.02 - integreret kølelegeme i 145 dage. Laveste pris i perioden er 1.874 kr (registreret d. 10. marts 2026), højeste er 3.124 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.842 kr.

Den nuværende pris på 2.580 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for WD_BLACK SN8100 WDS100T1XHM-00CMT0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - TCG Opal Encryption 2.02 - integreret kølelegeme. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for WD_BLACK SN8100 WDS100T1XHM-00CMT0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - TCG Opal Encryption 2.02 - integreret kølelegeme de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20262.580 kr143 kr (5%)
23. maj 20262.723 kr30 kr (1%)
20. maj 20262.753 kr47 kr (2%)
18. maj 20262.800 kr1 kr (0%)
17. maj 20262.799 kr1 kr (0%)
15. maj 20262.798 kr4 kr (0%)
14. maj 20262.794 kr3 kr (0%)
13. maj 20262.797 kr3 kr (0%)
12. maj 20262.800 kr5 kr (0%)
10. maj 20262.805 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret