Gå til hovedindhold

MSI B860 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

MSIBundkortEAN: 4711377289764
Pris fra 1.508 krtil 1.819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 311 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.488 kr 19. apr.

Sammenlign priser på MSI B860 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1508 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI B860 GAMING PLUS WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel B860
1.508 kr
Til butik
MSI B860 GAMING PLUS WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel B860 billede

Produktinformation

MSI B860 GAMING PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 7E41-003R
EAN: 4711377289764
Varenr.: 1002912459
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI B860 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
1.597 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort MSI B860 Gaming Plus WiFi - Intel LGA 1851 ATX
-10%1.799 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort MSI B860 Gaming Plus WiFi - Intel LGA 1851 ATX billede

Produktinformation

Fordele ved bundkort til gamingByg din næste spil-pc på et solidt fundament med MSI B860 Gaming Plus WiFi. ATX-layout, moderne tilslutninger og indbygget trådløst net gør det nemt at samle en hurtig og stabil maskine til gaming og kreativt arbejde. Med Intel LGA 1851-socket er du klar til nyere Intel-processorer, og DDR5-understøttelse giver høj hastighed til krævende opgaver.Hurtig netværk og fleksibel lagringDet indbyggede Killer Wi‑Fi 7 (1750x) med Bluetooth 5,4 og 5 Gb Ethernet giver lav latenstid og stabile forbindelser - perfekt til onlinespil. Tre M.2-pladser (op til PCIe Gen5 på den første) samt RAID-understøttelse gør det let at udnytte både SSD- og HDD-lagring. HDMI 2.1 på bagpanelet giver enkel tilslutning til skærm.Designet til en ren opsætningFire DIMM-slots til DDR5 (op til 256 GB), 7.1-lyd via Realtek ALC897 og praktiske interne headers som RGB, vandpumpe og flere USB-tilslutninger gør bundkortet klar til både lysstyring og effektiv køling. De markante sølvfarvede køleprofiler prydet med MSI-dragen giver et skarpt look i kabinettet.Formfaktor: ATXSocket: LGA 1851 (Intel)Chipset: Intel B860Understøttet hukommelse: DDR5, dual-channelDIMM-slots: 4 (op til 256 GB)Maks. hukommelseshastighed: 8.800 MHzUdvidelse: 1× PCIe x16 Gen5, 3× PCIe x16 Gen4Lagring: 3× M.2 (op til Gen5 på første), 4× SATA IIIRAID: 0/1/5/10Netværk: 5 Gb Ethernet, Wi‑Fi 7 (802.11be), Bluetooth 5,4Lyd: Realtek ALC897, 7.1-kanalerBagpanel: 1× HDMI 2.1, 4× USB 2.0, 2× USB 3.2 Gen1 Type‑A, 2× USB 3.2 Gen2 Type‑A, 1× RJ‑45Interne headers: 4× USB 2.0, 4× USB 3.2 Gen1, 1× USB 3.2 Gen2, 3× RGB, 1× CPU‑blæser, 1× pumpeDimensioner: B 24,38 cm × D 30,48 cmBIOS: UEFI AMIUnderstøttet OS: Windows 11 x64...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.6g
EAN: 4711377289764
Varenr.: 1904257
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort MSI B860 Gaming Plus WiFi - Intel LGA 1851 ATX
-10%1.819 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI B860 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI B860 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.508 kr1.508 krKøb
2Proshop DK1.597 kr1.597 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI B860 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på MSI B860 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 142 dage. Laveste pris i perioden er 1.488 kr (registreret d. 17. april 2026), højeste er 1.584 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.528 kr.

Den nuværende pris på 1.508 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 48 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for MSI B860 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for MSI B860 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.508 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.509 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.510 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.508 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.510 kr5 kr (0%)
20. maj 20261.505 kr3 kr (0%)
17. maj 20261.508 kr11 kr (1%)
15. maj 20261.497 kr3 kr (0%)
14. maj 20261.494 kr5 kr (0%)
13. maj 20261.489 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret