Gå til hovedindhold

ASUS TUF GAMING B860-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASUSBundkortEAN: 4711387815144
Pris fra 1.146 krtil 1.729 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 583 kr (34% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING B860-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1146 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B860-PLUS WIFI Bundkort
1.146 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B860-PLUS WIFI Bundkort billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING B860-PLUS WIFI Bundkort - LGA 1851, ATX, B860, DDR5, 1x PCIe 5.0, 3x M.2 - Bundkort Intel Socket

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1JL0-M0EAY0
EAN: 4711387815144
Varenr.: 1317717
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF GAMING B860-PLUS WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel B860
1.409 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B860-PLUS WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel B860 billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING B860-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1JL0-M0EAY0
EAN: 4711387815144
Varenr.: 1002939127
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B860-PLUS WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
1.543 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B860-PLUS WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel B860 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6E & Bluetooth 5.3, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1JL0-M0EAY0
EAN: 4711387815144
Varenr.: 3324888
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B860-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.548 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING B860-PLUS WIFI (ATX, B860, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
1.678 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS TUF Gaming B860-PLUS WiFi - Intel LGA 1851 ATX
-6%1.699 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS TUF Gaming B860-PLUS WiFi - Intel LGA 1851 ATX
-5%1.719 kr
Før 1.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF GAMING B860-PLUS WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel B860
1.729 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B860-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B860-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK1.146 kr1.146 krKøb
2CompuMail DK1.409 kr1.409 krKøb
3Proshop DK1.543 kr1.543 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.548 kr1.548 krKøb
5Geekd1.678 kr1.678 krKøb
6Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
7Vivas DK1.719 kr1.798 krKøb
8Ultrashop1.729 kr1.729 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING B860-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING B860-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 167 dage. Laveste pris i perioden er 1.146 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 1.441 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.342 kr.

Den nuværende pris på 1.146 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 43 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 68 prisændringer for ASUS TUF GAMING B860-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 68 prisændringer for ASUS TUF GAMING B860-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 20261.146 kr192 kr (14%)
3. maj 20261.338 kr29 kr (2%)
1. maj 20261.367 kr14 kr (1%)
30. apr. 20261.353 kr72 kr (5%)
29. apr. 20261.425 kr15 kr (1%)
28. apr. 20261.410 kr1 kr (0%)
27. apr. 20261.411 kr10 kr (1%)
26. apr. 20261.421 kr10 kr (1%)
25. apr. 20261.431 kr10 kr (1%)
20. apr. 20261.441 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret