Gå til hovedindhold

ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI (mATX, B660, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk

AsusBundkortEAN: 4711081604358
Pris fra 1.402 krtil 1.819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 417 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.347 kr 30. apr.

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI (mATX, B660, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1402 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B660
1.402 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B660 billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B660 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1AZ0-M1EAY0
EAN: 4711081604358
Varenr.: 1000801350
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI (mATX, B660, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
1.479 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI (mATX, B660, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at opgradere til DDR5 og Intel's nyeste processorer uden at tømme kontoen? ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI er dit perfekte spring ind i moderne gaming! Uanset om du bygger dit første serious gaming-rig eller endelig vil sige farvel til den g...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711081604358
Varenr.: 46704401318224
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS TUF Gaming B660M-PLUS WIFI - Intel B660, LGA 1700, micro ATX
-5%1.799 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort ASUS TUF Gaming B660M-PLUS WIFI - Intel B660, LGA 1700, micro ATX billede

Produktinformation

Stærkt gaming-bundkort til Intel LGA 1700ASUS TUF Gaming B660M-PLUS WIFI er et kompakt micro ATX bundkort til dig, der bygger en stabil og moderne gaming-PC med Intel Core processorer. Det understøtter DDR5-hukommelse, hurtige M.2-lagringsdrev og har indbygget Wi‑Fi 6 samt 2,5G Ethernet til solid netværksydelse. Med 7.1-kanals lyd og rige tilslutninger får du en alsidig platform til spil og hverdag.Fordele ved ASUS TUF Gaming bundkortBundkortet er baseret på Intel B660-chipsettet og passer til LGA 1700-processorer i Core i3, i5, i7 og i9-serien samt Pentium Gold og Celeron. Fire DIMM-slots giver plads til op til 128 GB DDR5 i dual-channel. På bagpanelet finder du bl.a. HDMI 2.1, DisplayPort 1.4 og USB-C 3.2 Gen 2x2 til hurtige forbindelser, og der er to M.2-pladser til NVMe-drev. Perfekt til en kompakt gaming- eller arbejds-PC med fremtidssikrede tilslutninger.Formfaktor: micro ATXSokkel: LGA 1700 (Intel)Chipset: Intel B660Understøttede CPU-serier: Intel Core i3/i5/i7/i9, Pentium Gold, CeleronHukommelse: DDR5, 4× DIMM, op til 128 GB, dual‑channel, Non‑ECC, ubufferetUnderstøttede hastigheder (DDR5): 4.800–6.000 MHzLagring: 2× M.2 (PCIe 4.0), 4× SATA III, RAID 0/1/5/10Udvidelsespladser: 1× PCIe x16 (Gen 5), 1× PCIe x16 (Gen 3), 1× PCIe x1Netværk: 2,5 Gigabit Ethernet, Wi‑Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.2Bagpanel: 1× USB‑C 3.2 Gen 2x2, 4× USB‑A 3.2 Gen 2, 1× USB‑A 3.2 Gen 1, 2× USB 2.0Video-ud: 1× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.4Lyd: 7.1-kanaler, 5 analoge udgange + 1 optiskInterne stik: 2× USB 3.2 Gen 1, 2× USB 2.0, 3× kabinetblæsere, CPU-blæser, RGB-header, Thunderbolt-headerStrøm: 24‑pin ATX, 8‑pin EPS, 12 V-stikMål (H × B × D): 6,8 × 24,4 × 24,4 cmVægt: 1,35 kgOS-understøttelse: Windows 11 x64, Windows 10 x64BIOS: UEFI AMI, 128 Mbit...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.57g
EAN: 4711081604358
Varenr.: 2003407
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS TUF Gaming B660M-PLUS WIFI - Intel B660, LGA 1700, micro ATX
-5%1.819 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI (mATX, B660, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI (mATX, B660, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.402 kr1.402 krKøb
2Geekd1.479 kr1.479 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI (mATX, B660, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI (mATX, B660, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk i 140 dage. Laveste pris i perioden er 1.347 kr (registreret d. 26. april 2026), højeste er 1.479 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.392 kr.

Den nuværende pris på 1.402 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 61 prisændringer for ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI (mATX, B660, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 61 prisændringer for ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI (mATX, B660, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.402 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.400 kr2 kr (0%)
21. maj 20261.398 kr45 kr (3%)
20. maj 20261.353 kr45 kr (3%)
14. maj 20261.398 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.399 kr80 kr (5%)
2. maj 20261.479 kr132 kr (10%)
30. apr. 20261.347 kr132 kr (9%)
29. apr. 20261.479 kr132 kr (10%)
28. apr. 20261.347 kr132 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret