Gå til hovedindhold

ASUS TUF GAMING B860M-PLUS WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASUSBundkortEAN: 4711387783092
Pris fra 1.433 krtil 2.319 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 886 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.253 kr 6. maj

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING B860M-PLUS WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1433 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF GAMING B860M-PLUS WIFI Micro ATX LGA1851 sokkel Intel B860
1.433 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B860M-PLUS WIFI Micro ATX LGA1851 sokkel Intel B860 billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING B860M-PLUS WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1JV0-M0EAY0
EAN: 4711387783092
Varenr.: 1002939129
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B860M-PLUS WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.481 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING B860M-PLUS WIFI (mATX, B860, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
1.659 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B860M-PLUS WIFI (mATX, B860, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at dominere i kompakt format? ASUS TUF GAMING B860M-PLUS WIFI er bundkortet for dig, der vil bygge en kraftfuld gaming-PC i kompakt størrelse uden at gå på kompromis med performance eller fremtidige opgraderinger. Med Intel's nyeste B860-chi...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387783092
Varenr.: 51247799730512
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B860M-PLUS WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.695 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF GAMING B860M-PLUS WIFI Micro ATX LGA1851 sokkel Intel B860
1.759 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS TUF Gaming B860M-PLUS WIFI - Intel B860, LGA 1851, micro ATX
-15%2.299 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS TUF Gaming B860M-PLUS WIFI - Intel B860, LGA 1851, micro ATX
-15%2.319 kr
Før 2.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B860M-PLUS WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B860M-PLUS WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.433 kr1.433 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.481 kr1.481 krKøb
3Geekd1.659 kr1.659 krKøb
4Proshop DK1.695 kr1.695 krKøb
5Ultrashop1.759 kr1.759 krKøb
6Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
7Vivas DK2.319 kr2.398 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING B860M-PLUS WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING B860M-PLUS WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.253 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 1.539 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.461 kr.

Den nuværende pris på 1.433 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 14% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for ASUS TUF GAMING B860M-PLUS WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for ASUS TUF GAMING B860M-PLUS WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.433 kr29 kr (2%)
27. maj 20261.462 kr30 kr (2%)
23. maj 20261.492 kr20 kr (1%)
22. maj 20261.512 kr3 kr (0%)
13. maj 20261.509 kr13,11 kr (1%)
12. maj 20261.495,89 kr123,89 kr (9%)
11. maj 20261.372 kr21 kr (2%)
9. maj 20261.393 kr46 kr (3%)
7. maj 20261.347 kr94 kr (8%)
6. maj 20261.253 kr255 kr (17%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret