Gå til hovedindhold

Asus Tuf Gaming B860m-plus Intel B860 Lga 1851 (socket V1) Micro Atx Lga 1851 Micro-atx Bundkort

ASUSBundkortEAN: 4711387785126
Pris fra 1.609 krtil 2.219 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 610 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.460 kr 4. maj

Sammenlign priser på Asus Tuf Gaming B860m-plus Intel B860 Lga 1851 (socket V1) Micro Atx Lga 1851 Micro-atx Bundkort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1609 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF GAMING B860M-PLUS Micro ATX LGA1851 sokkel Intel B860
1.609 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B860M-PLUS Micro ATX LGA1851 sokkel Intel B860 billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING B860M-PLUS - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1JW0-M0EAY0
EAN: 4711387785126
Varenr.: 1002949278
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B860M-PLUS Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.715 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B860M-PLUS Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1851 socket, Intel B860 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1JW0-M0EAY0
EAN: 4711387785126
Varenr.: 3324886
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Tuf Gaming B860m-plus Intel B860 Lga 1851 (socket V1) Micro Atx Lga 1851 Micro-atx Bundkort
1.749 kr
Til butik
Asus Tuf Gaming B860m-plus Intel B860 Lga 1851 (socket V1) Micro Atx Lga 1851 Micro-atx Bundkort billede

Produktinformation

Klar til Intel LGA 1851-processorer, inklusive Core Ultra Series 2 Dual-channel DDR5-hukommelse op til 256 GB, for mere flydende multitasking Tre M.2-slots plus fire SATA III-porte, understøttelse af RAID 0/1/5/10 PCIe Gen5 x16 og Gen4 x4-slots muliggør moderne udvidelseskort 2,5 Gb LAN, USB-C Gen2x2 og rigt USB I/O for hurtigere tilslutning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: 1851
Artikel nr.: 90MB1JW0-M0EAY0
EAN: 4711387785126
Varenr.: 5020081704
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING B860M-PLUS (mATX, B860, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
1.830 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF GAMING B860M-PLUS Micro ATX LGA1851 sokkel Intel B860
1.979 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS TUF Gaming B860M-PLUS - Intel B860, LGA 1851, micro ATX
-15%2.199 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS TUF Gaming B860M-PLUS - Intel B860, LGA 1851, micro ATX
-15%2.219 kr
Før 2.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asus Tuf Gaming B860m-plus Intel B860 Lga 1851 (socket V1) Micro Atx Lga 1851 Micro-atx Bundkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asus Tuf Gaming B860m-plus Intel B860 Lga 1851 (socket V1) Micro Atx Lga 1851 Micro-atx Bundkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.609 kr1.609 krKøb
2Proshop DK1.715 kr1.715 krKøb
3Dustin DK1.749 kr1.835,25 krKøb
4Geekd1.830 kr1.830 krKøb
5Ultrashop1.979 kr1.979 krKøb
6Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
7Vivas DK2.219 kr2.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asus Tuf Gaming B860m-plus Intel B860 Lga 1851 (socket V1) Micro Atx Lga 1851 Micro-atx Bundkort

PriceData har fulgt prisen på Asus Tuf Gaming B860m-plus Intel B860 Lga 1851 (socket V1) Micro Atx Lga 1851 Micro-atx Bundkort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.412 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 1.749 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.531 kr.

Den nuværende pris på 1.609 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Asus Tuf Gaming B860m-plus Intel B860 Lga 1851 (socket V1) Micro Atx Lga 1851 Micro-atx Bundkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Asus Tuf Gaming B860m-plus Intel B860 Lga 1851 (socket V1) Micro Atx Lga 1851 Micro-atx Bundkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 20261.609 kr149 kr (10%)
4. maj 20261.460 kr32 kr (2%)
26. apr. 20261.492 kr30 kr (2%)
24. apr. 20261.522 kr7 kr (0%)
14. mar. 20261.529 kr220 kr (13%)
13. mar. 20261.749 kr220 kr (14%)
12. mar. 20261.529 kr220 kr (13%)
7. mar. 20261.749 kr220 kr (14%)
1. mar. 20261.529 kr220 kr (13%)
20. feb. 20261.749 kr17,17 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret