Gå til hovedindhold

ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II - Bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASUSBundkortEAN: 4711081305705
Pris fra 778 krtil 1.620 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 842 kr (52% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II - Bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 778 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II Bundkort
778 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II Bundkort billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II Bundkort - AM4, Micro ATX, DDR4, 1 x PCIe 4.0 x16, 2 x M.2 - Bundkort AMD Socket

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB19Y0-M0EAY0
EAN: 4711081305705
Varenr.: 1205554
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II Micro-ATX AM4 AMD B550
923 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II Micro-ATX AM4 AMD B550 billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II - Bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB19Y0-M0EAY0
EAN: 4711081305705
Varenr.: 999803671
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II - Bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
939 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX
942 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS (WI-FI) II (mATX, B550, AM4) Bundkort - GEEKD.dk
1.053 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II Micro-ATX AM4 AMD B550
1.179 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II AM4 mikro-ATX-bundkort
1.620 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II - Bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II - Bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK778 kr778 krKøb
2CompuMail DK923 kr923 krKøb
3CS MEGASTORE DK939 kr978 krKøb
4Proshop DK942 kr981 krKøb
5Geekd1.053 kr1.053 krKøb
6Ultrashop1.179 kr1.179 krKøb
7Teknikproffset DK1.620 kr1.679 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II - Bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II - Bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 778 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 1.092 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.023 kr.

Den nuværende pris på 778 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II - Bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II - Bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 2026778 kr152 kr (16%)
30. apr. 2026930 kr59 kr (6%)
27. apr. 2026989 kr1 kr (0%)
26. apr. 2026988 kr35 kr (3%)
25. apr. 20261.023 kr36 kr (3%)
8. apr. 20261.059 kr1 kr (0%)
2. apr. 20261.058 kr70 kr (7%)
29. mar. 2026988 kr1 kr (0%)
28. mar. 2026989 kr1 kr (0%)
19. mar. 2026990 kr15 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret