Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology GIGABYTE B860M GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

Gigabyte TechnologyBundkortEAN: 4719331867133
Pris fra 1.269 krtil 1.819 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 550 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.187 kr 25. mar.

Sammenlign priser på GIGABYTE B860M GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1269 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B860M GAMING X WIFI6E ATX LGA1851 sokkel Intel B860
1.269 kr
Til butik
Gigabyte B860M GAMING X WIFI6E ATX LGA1851 sokkel Intel B860 billede

Produktinformation

Gigabyte B860M GAMING X WIFI6E ATX LGA1851 Oplev kraften i Gigabyte B860M GAMING X WIFI6E, et bundkort designet til at tage dit gaming til det næste niveau. Med LGA1851 soklen understøtter dette ATX-bundkort de seneste Intel-processorer og tilbyder en imp...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Bundkort
EAN: 4719331867133
Varenr.: 89389
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B860M GAMING X WIFI6E ATX LGA1851 sokkel Intel B860
1.277 kr
Til butik
Gigabyte B860M GAMING X WIFI6E ATX LGA1851 sokkel Intel B860 billede

Produktinformation

Gigabyte B860M GAMING X WIFI6E - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Intel B860 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - Bluetooth, Wi-Fi 6E, Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B860M GAMING X WIFI6E
EAN: 4719331867133
Varenr.: 1002943628
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B860M GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.341 kr
Til butik
GIGABYTE B860M GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1851 socket, Intel B860 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1, Realtek RTL8125 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel AX211 WiFi 6E & Bluetooth 5.3, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B860M GAMING X WIFI6E
EAN: 4719331867133
Varenr.: 3325791
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte B860M Gaming X WiFi 6E - LGA 1851, DDR5 9200 MHz, PCIe 5.0 M.2, 2,5 GbE, USB4
-10%1.799 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte B860M Gaming X WiFi 6E - LGA 1851, DDR5 9200 MHz, PCIe 5.0 M.2, 2,5 GbE, USB4
-10%1.819 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B860M GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B860M GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop1.269 kr1.269 krKøb
2CompuMail DK1.277 kr1.277 krKøb
3Proshop DK1.341 kr1.341 krKøb
4Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
5Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B860M GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B860M GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 130 dage. Laveste pris i perioden er 1.095 kr (registreret d. 29. januar 2026), højeste er 1.375 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.262 kr.

Den nuværende pris på 1.269 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for GIGABYTE B860M GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for GIGABYTE B860M GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.269 kr11 kr (1%)
24. maj 20261.280 kr11 kr (1%)
20. maj 20261.269 kr46 kr (3%)
18. maj 20261.315 kr46 kr (4%)
16. maj 20261.269 kr39 kr (3%)
15. maj 20261.308 kr39 kr (3%)
28. apr. 20261.269 kr35 kr (3%)
27. apr. 20261.304 kr35 kr (3%)
24. apr. 20261.269 kr28 kr (2%)
23. apr. 20261.297 kr28 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret