Gå til hovedindhold

Gigabyte B760M GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6

GigabyteBundkortEAN: 4719331872953
Pris fra 846,66 krtil 1.419 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 572,34 kr (40% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gigabyte B760M GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 846.66 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte B760M GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6
846,66 kr
Til butik
Gigabyte B760M GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6 billede

Produktspecifikationer

Kategori: Intel Bundkort
Farve: 1
Artikel nr.: B760M G X WF6E GEN5
EAN: 4719331872953
Varenr.: 24592397
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B760M GAMING X WIFI6E GEN5 Micro ATX LGA1700 sokkel Intel B760
910 kr
Til butik
Gigabyte B760M GAMING X WIFI6E GEN5 Micro ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

Gigabyte B760M GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B760M G X WF6E GEN5
EAN: 4719331872953
Varenr.: 1003535407
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B760M GAMING X WIFI6E GEN5 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
940 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Gigabyte B760M GAMING X WF6E GEN5 bundkort
972 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B760M GAMING X WIFI6E GEN5 Micro ATX LGA1700 sokkel Intel B760
1.159 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte B760M Gaming X WiFi 6E Gen5 bundkort - LGA1700, DDR5, PCIe 5.0
-3%1.399 kr
Før 1.439 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte B760M Gaming X WiFi 6E Gen5 bundkort - LGA1700, DDR5, PCIe 5.0
-3%1.419 kr
Før 1.459 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte B760M GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte B760M GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK846,66 kr885,66 krKøb
2CompuMail DK910 kr910 krKøb
3Proshop DK940 kr979 krKøb
4Komplett DK972 kr972 krKøb
5Ultrashop1.159 kr1.159 krKøb
6Boligcenter DK1.399 kr1.399 krKøb
7Vivas DK1.419 kr1.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte B760M GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte B760M GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6 i 171 dage. Laveste pris i perioden er 846,66 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 1.158 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 984 kr.

Den nuværende pris på 846,66 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Gigabyte B760M GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Gigabyte B760M GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026846,66 kr
31. maj 2026847,04 kr
30. maj 2026847,23 kr62,77 kr (7%)
28. maj 2026910 kr23 kr (3%)
24. maj 2026887 kr27 kr (3%)
23. maj 2026914 kr4 kr (0%)
20. maj 2026910 kr3 kr (0%)
15. maj 2026907 kr4 kr (0%)
14. maj 2026903 kr3 kr (0%)
13. maj 2026900 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret