Gå til hovedindhold

MSI B760M GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

MSIBundkortEAN: 4711377154017
Pris fra 977 krtil 1.064 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 87 kr (8% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 927 kr 23. mar.

Sammenlign priser på MSI B760M GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 977 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI B760M Gaming Plus WIFI Micro-ATX LGA1700
977 kr
Til butik
MSI B760M Gaming Plus WIFI Micro-ATX LGA1700 billede

Produktinformation

MSI B760M GAMING PLUS WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: B760M GAMING PLUS WIFI
EAN: 4711377154017
Varenr.: 1001816903
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI B760M GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
-7%1.064 kr
Før 1.147 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI B760M GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1700 socket, Intel B760 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel WiFi 6E & Bluetooth 5.3, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, MSI Mystic Light software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B760M GAMING PLUS WIFI
EAN: 4711377154017
Varenr.: 3237787

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI B760M GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI B760M GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK977 kr977 krKøb
2Proshop DK1.064 kr1.064 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI B760M GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på MSI B760M GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 172 dage. Laveste pris i perioden er 927 kr (registreret d. 23. marts 2026), højeste er 1.137 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.038 kr.

Den nuværende pris på 977 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for MSI B760M GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for MSI B760M GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026977 kr2 kr (0%)
30. maj 2026979 kr1 kr (0%)
28. maj 2026978 kr1 kr (0%)
27. maj 2026977 kr2 kr (0%)
24. maj 2026979 kr1 kr (0%)
23. maj 2026978 kr2 kr (0%)
22. maj 2026980 kr5 kr (1%)
17. maj 2026975 kr40 kr (4%)
16. maj 2026935 kr2 kr (0%)
15. maj 2026933 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret