Gå til hovedindhold

MSI B760 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

MSIBundkortEAN: 4711377086561
Pris fra 1.049 krtil 1.299 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 250 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 753 kr 4. maj

Sammenlign priser på MSI B760 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1049 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI B760 GAMING PLUS WIFI ATX LGA1700 Intel B760
1.049 kr
Til butik
MSI B760 GAMING PLUS WIFI ATX LGA1700 Intel B760 billede

Produktinformation

MSI B760 GAMING PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: B760 GAMING PLUS WIFI
EAN: 4711377086561
Varenr.: 1001088020
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI B760 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX
1.098 kr
Til butik
MSI B760 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1700 socket, Intel B760 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel WiFi 6E & Bluetooth 5.3, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, MSI Mystic Light software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B760 GAMING PLUS WIFI
EAN: 4711377086561
Varenr.: 3175588
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
MSI B760 GAMING PLUS WIFI LGA1700 Bundkort - GEEKD.dk
1.199 kr
Til butik
MSI B760 GAMING PLUS WIFI LGA1700 Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at bygge din drømme-gaming-PC? 🎮 MSI B760 GAMING PLUS WIFI er det perfekte fundament for dit næste setup - uanset om du jagter de højeste FPS-tal eller vil starte din streaming-karriere. Med support til DDR4 og fremtidens DDR5 (op til 256 GB...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
EAN: 4711377086561
Varenr.: 46704547660112
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI B760 GAMING PLUS WIFI ATX LGA1700 Intel B760
1.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI B760 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI B760 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.049 kr1.049 krKøb
2Proshop DK1.098 kr1.098 krKøb
3Geekd1.199 kr1.199 krKøb
4Ultrashop1.299 kr1.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI B760 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på MSI B760 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX i 170 dage. Laveste pris i perioden er 753 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 1.175 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.097 kr.

Den nuværende pris på 1.049 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for MSI B760 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for MSI B760 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.049 kr9 kr (1%)
23. maj 20261.058 kr10 kr (1%)
22. maj 20261.068 kr22 kr (2%)
20. maj 20261.090 kr73 kr (7%)
17. maj 20261.017 kr2 kr (0%)
16. maj 20261.019 kr2 kr (0%)
15. maj 20261.017 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.018 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.019 kr3 kr (0%)
10. maj 20261.022 kr269 kr (36%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret