Gå til hovedindhold

ASUS TUF GAMING B760M-PLUS II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

ASUSBundkortEAN: 4711387469798
Pris fra 1.300 krtil 1.469 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 169 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.058 kr 4. mar.

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING B760M-PLUS II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1300 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B760M-PLUS II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.300 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B760M-PLUS II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1700 socket, Intel B760 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 2 x HDMI 2.1, Realtek 8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software Klar til Intel 14th gen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1HD0-M0EAY0
EAN: 4711387469798
Varenr.: 3248103
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF GAMING B760M-PLUS II Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760
1.333 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B760M-PLUS II Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING B760M-PLUS II - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1HD0-M0EAY0
EAN: 4711387469798
Varenr.: 1001839205
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING B760M-PLUS II (mATX, B760, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
1.469 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B760M-PLUS II (mATX, B760, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at bygge dit kompakte gaming-setup uden at gå på kompromis med ydeevnen? ASUS TUF GAMING B760M-PLUS II leverer fuld ATX-funktionalitet i et micro-ATX format, der passer perfekt i mindre kabinetter. Dette bundkort fra den anerkendte TUF Gaming-ser...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387469798
Varenr.: 51247774662992

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B760M-PLUS II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B760M-PLUS II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.300 kr1.300 krKøb
2CompuMail DK1.333 kr1.333 krKøb
3Geekd1.469 kr1.469 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING B760M-PLUS II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING B760M-PLUS II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 175 dage. Laveste pris i perioden er 1.047 kr (registreret d. 2. marts 2026), højeste er 1.454 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.294 kr.

Den nuværende pris på 1.300 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS TUF GAMING B760M-PLUS II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS TUF GAMING B760M-PLUS II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.300 kr33 kr (2%)
23. maj 20261.333 kr3 kr (0%)
8. maj 20261.330 kr8 kr (1%)
7. maj 20261.322 kr10 kr (1%)
6. maj 20261.332 kr27 kr (2%)
2. maj 20261.305 kr1 kr (0%)
1. maj 20261.306 kr49 kr (4%)
28. apr. 20261.355 kr49 kr (4%)
26. apr. 20261.306 kr41 kr (3%)
25. apr. 20261.347 kr48 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret