Gå til hovedindhold

ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSBundkortEAN: 4711387095119
Pris fra 994 krtil 1.899 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 905 kr (48% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 994 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI ATX LGA1700 sokkel Intel B760
994 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1ER0-M1EAY0
EAN: 4711387095119
Varenr.: 1001516296
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX
1.002 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1700 socket, Intel B760 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 2 x HDMI 2.1, Realtek 8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6 & Bluetooth 5.2, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software Klar til Intel 14th gen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1ER0-M1EAY0
EAN: 4711387095119
Varenr.: 3202164
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI Bundkort
1.142 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI ATX-bundkort
1.145 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS TUF Gaming B760-Plus WiFi ATX LGA1700
-18%1.159 kr
Før 1.409 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS TUF Gaming B760-Plus WiFi ATX LGA1700
-17%1.179 kr
Før 1.429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI ATX LGA1700 sokkel Intel B760
1.279 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI (ATX, B760, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
1.361 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Tuf Gaming B760-plus Wifi Lga 1700 Atx Bundkort
1.899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK994 kr994 krKøb
2Proshop DK1.002 kr1.002 krKøb
3Komplett DK1.142 kr1.142 krKøb
4Teknikproffset DK1.145 kr1.204 krKøb
5Boligcenter DK1.159 kr1.159 krKøb
6Vivas DK1.179 kr1.248 krKøb
7Ultrashop1.279 kr1.279 krKøb
8Geekd1.361 kr1.361 krKøb
9Dustin DK1.899 kr1.985,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX i 183 dage. Laveste pris i perioden er 994 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 1.202 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.061 kr.

Den nuværende pris på 994 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026994 kr9 kr (1%)
5. maj 20261.003 kr81 kr (7%)
3. maj 20261.084 kr1 kr (0%)
1. maj 20261.085 kr33 kr (3%)
30. apr. 20261.052 kr33 kr (3%)
29. apr. 20261.019 kr20 kr (2%)
28. apr. 2026999 kr20 kr (2%)
27. apr. 20261.019 kr20 kr (2%)
26. apr. 2026999 kr1 kr (0%)
22. apr. 2026998 kr18 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret