Gå til hovedindhold

ASUS TUF GAMING B760M-BTF WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX (BTF Standard)

ASUSBundkortEAN: 4711387324547
Pris fra 1.378 krtil 2.219 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 841 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.372 kr 23. maj

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING B760M-BTF WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX (BTF Standard) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1378 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF GAMING B760M-BTF WIFI Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760
1.378 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B760M-BTF WIFI Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING B760M-BTF WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1G50-M0EAY0
EAN: 4711387324547
Varenr.: 1001606844
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B760M-BTF WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX (BTF Standard)
1.567 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B760M-BTF WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX (BTF Standard) billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX (BTF standard), Intel LGA1700 socket, Intel B760 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 2 x HDMI 2.1, Realtek 8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6 & Bluetooth 5.2, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC892 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software Stik på bagsiden af bundkortet for renere kabelføring, kræver særlige kabinetter. Se tilbehør for hvilke kabinetter der er kompatible med dette bundkort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1G50-M0EAY0
EAN: 4711387324547
Varenr.: 3209154
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING B760M-BTF WIFI (mATX, B760, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
1.608 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B760M-BTF WIFI (mATX, B760, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Dette bundkort revolutionerer måden, du bygger PC på. Med ASUS' geniale BTF-design forsvinder alt kabelrodet bagved bundkortet, så dit setup ser absolut perfekt ud gennem glass panelet. Perfekt til dig, der vil have både ydeevne og stil i dit gaming-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387324547
Varenr.: 51247780856144
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS TUF Gaming B760M‑BTF WiFi - Intel B760 LGA1700 micro‑ATX bundkort
-4%2.199 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS TUF Gaming B760M‑BTF WiFi - Intel B760 LGA1700 micro‑ATX bundkort
-4%2.219 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B760M-BTF WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX (BTF Standard) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B760M-BTF WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX (BTF Standard) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.378 kr1.378 krKøb
2Proshop DK1.567 kr1.567 krKøb
3Geekd1.608 kr1.608 krKøb
4Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
5Vivas DK2.219 kr2.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING B760M-BTF WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX (BTF Standard)

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING B760M-BTF WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX (BTF Standard) i 185 dage. Laveste pris i perioden er 1.372 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.648 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.572 kr.

Den nuværende pris på 1.378 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 46 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 87 prisændringer for ASUS TUF GAMING B760M-BTF WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX (BTF Standard). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 87 prisændringer for ASUS TUF GAMING B760M-BTF WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX (BTF Standard) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.378 kr4 kr (0%)
24. maj 20261.374 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.372 kr5 kr (0%)
22. maj 20261.377 kr2 kr (0%)
20. maj 20261.375 kr140 kr (9%)
7. maj 20261.515 kr1 kr (0%)
24. apr. 20261.514 kr89 kr (6%)
19. apr. 20261.603 kr4 kr (0%)
18. apr. 20261.599 kr1 kr (0%)
17. apr. 20261.600 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret