Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte B760 GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 -

Gigabyte TechnologyBundkortEAN: 4719331871673
Pris fra 940 krtil 1.203 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 263 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gigabyte B760 GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 940 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B760 GAMING X WIFI6E GEN5 ATX LGA1700 sokkel Intel B760
940 kr
Til butik
Gigabyte B760 GAMING X WIFI6E GEN5 ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

Gigabyte B760 GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B760 G X WF6E GEN5
EAN: 4719331871673
Varenr.: 1003493403
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte B760 GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 -
1.076 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte B760 Gaming X WiFi 6E GEN5 ATX bundkort - LGA1700
-21%1.089 kr
Før 1.379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gigabyte B760 Gaming X WiFi 6E GEN5 ATX bundkort - LGA1700 billede

Produktinformation

Gigabyte B760 GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)GIGABYTE B760 GAMING X WIFI6E GEN5-bundkortet er designet til at imødekomme kravene fra gamere og teknologientusiaster. Med understøttelse af Intels 12. til 14. generations processorer og DDR5 SDRAM-hukommelsesteknologi leverer det ydeevne og hastighed. De detaljerede hardwareovervågningsfunktioner sikrer optimal systemadministration, så du kan holde øje med temperaturer og blæserhastigheder, mens du presser dit system til det yderste.GenereltChipsættype: Intel B760Kompatible processorer: (understøtter 12./13. og 14. Generation Intel Core / Pentium Gold / Celeron)Max antal processorer: 1Processor-socket: LGA1700 sokkelProdukttype: Bundkort - ATXUnderstøttet RAMBus Clock: 4400 MT/s4800 MT/s5200 MT/s5600 MT/sEgenskaber: Dobbelt kanal hukommelses arkitekturIntel Extreme Memory Profiles (XMP)understøttede ECC-moduler fungerer i ikke-ECC-tilstandMaks. størrelse: 256 GBRegistreret eller buffer: Ikke bufferetTeknologi: DDR5Understøttet RAM-integritetskon: Ikke-ECC, ECC (drift i ikke-ECC tilstand)AudioOverensstemmelsesstandarder: High Definition AudioType: HD Audio (8-kanaler)LANNetværks interfaces: ...

Produktspecifikationer

Kategori: Bundkort
Vægt: 1.59g
EAN: 4719331871673
Varenr.: 2043762
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte B760 Gaming X WiFi 6E GEN5 ATX bundkort - LGA1700
-21%1.109 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B760 GAMING X WIFI6E GEN5 ATX LGA1700 sokkel Intel B760
1.199 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B760 GAMING X WIFI6E GEN5 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX
1.203 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte B760 GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte B760 GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK940 kr940 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.076 kr1.076 krKøb
3Boligcenter DK1.089 kr1.089 krKøb
4Vivas DK1.109 kr1.178 krKøb
5Ultrashop1.199 kr1.199 krKøb
6Proshop DK1.203 kr1.203 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte B760 GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 -

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte B760 GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - i 182 dage. Laveste pris i perioden er 940 kr (registreret d. 2. juni 2026), højeste er 1.247 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.157 kr.

Den nuværende pris på 940 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Gigabyte B760 GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 -. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Gigabyte B760 GAMING X WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026940 kr22 kr (2%)
13. apr. 2026962 kr97 kr (9%)
11. apr. 20261.059 kr1 kr (0%)
10. apr. 20261.058 kr78 kr (8%)
6. apr. 2026980 kr20 kr (2%)
30. mar. 20261.000 kr20 kr (2%)
23. mar. 20261.020 kr23 kr (2%)
16. mar. 20261.043 kr21 kr (2%)
9. mar. 20261.064 kr24 kr (2%)
2. mar. 20261.088 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret