Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte B760 GAMING X DDR4 GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Gigabyte TechnologyBundkortEAN: 4719331873448
Pris fra 849 krtil 1.199 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 350 kr (29% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gigabyte B760 GAMING X DDR4 GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 849 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B760 GAMING X DDR4 GEN5 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - ATX
-10%849 kr
Før 943 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
GIGABYTE B760 GAMING X DDR4 GEN5 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, ATX, LGA1700 sokkel, B760 Chipset, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, 2.5 Gigabit LAN, onboard grafik (CPU påkrævet), HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B760 GAMING X D4 GEN5
EAN: 4719331873448
Varenr.: 3410705
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B760 GAMING X DDR4 GEN5 ATX LGA1700 sokkel Intel B760
939 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte B760 GAMING X DDR4 GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.074 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B760 GAMING X DDR4 GEN5 ATX LGA1700 sokkel Intel B760
1.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte B760 GAMING X DDR4 GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte B760 GAMING X DDR4 GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK849 kr888 krKøb
2CompuMail DK939 kr939 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.074 kr1.074 krKøb
4Ultrashop1.199 kr1.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte B760 GAMING X DDR4 GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte B760 GAMING X DDR4 GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 849 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.280 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.030 kr.

Den nuværende pris på 849 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 78 prisændringer for Gigabyte B760 GAMING X DDR4 GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 78 prisændringer for Gigabyte B760 GAMING X DDR4 GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026849 kr168 kr (17%)
22. maj 20261.017 kr118 kr (13%)
20. maj 2026899 kr45 kr (5%)
19. maj 2026944 kr1 kr (0%)
13. maj 2026943 kr1 kr (0%)
9. maj 2026944 kr58 kr (6%)
7. maj 20261.002 kr66 kr (6%)
6. maj 20261.068 kr118 kr (12%)
5. maj 2026950 kr16 kr (2%)
3. maj 2026934 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret