Gå til hovedindhold

GIGABYTE B760 GAMING X GEN5 - motherboard - ATX - LGA1700 Socket - B760 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331872120
Pris fra 868 krtil 1.249 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 381 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 825 kr 12. maj

Sammenlign priser på GIGABYTE B760 GAMING X GEN5 - motherboard - ATX - LGA1700 Socket - B760 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 868 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B760 GAMING X GEN5 ATX LGA1700 sokkel Intel B760
868 kr
Til butik
Gigabyte B760 GAMING X GEN5 ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

Gigabyte B760 GAMING X GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B760 GAMING X GEN5
EAN: 4719331872120
Varenr.: 1003493404
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B760 GAMING X GEN5 - motherboard - ATX - LGA1700 Socket - B760 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX
959 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B760 GAMING X GEN5 ATX LGA1700 sokkel Intel B760
1.119 kr
Til butik
Gigabyte B760 GAMING X GEN5 ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

GIGABYTE B760 GAMING X GEN5 ATX LGA 1700 Intel B760 Opgrader dit gaming setup med GIGABYTE B760 GAMING X GEN5, en kraftfuld ATX bundkort designet til at levere en imponerende ydeevne. Med Intel LGA 1700 soklen understøtter dette bundkort den nyeste 13.

Produktspecifikationer

Kategori: Bundkort
EAN: 4719331872120
Varenr.: 109184
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte B760 Gaming X Gen5 bundkort - LGA1700, DDR5, 2,5 GbE, USB 3.2
1.229 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte B760 Gaming X Gen5 bundkort - LGA1700, DDR5, 2,5 GbE, USB 3.2
1.249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B760 GAMING X GEN5 - motherboard - ATX - LGA1700 Socket - B760 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B760 GAMING X GEN5 - motherboard - ATX - LGA1700 Socket - B760 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK868 kr868 krKøb
2Proshop DK959 kr998 krKøb
3Ultrashop1.119 kr1.119 krKøb
4Boligcenter DK1.229 kr1.229 krKøb
5Vivas DK1.249 kr1.328 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B760 GAMING X GEN5 - motherboard - ATX - LGA1700 Socket - B760 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B760 GAMING X GEN5 - motherboard - ATX - LGA1700 Socket - B760 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX i 171 dage. Laveste pris i perioden er 825 kr (registreret d. 12. maj 2026), højeste er 1.178 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 961 kr.

Den nuværende pris på 868 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for GIGABYTE B760 GAMING X GEN5 - motherboard - ATX - LGA1700 Socket - B760 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for GIGABYTE B760 GAMING X GEN5 - motherboard - ATX - LGA1700 Socket - B760 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026868 kr25 kr (3%)
1. jun. 2026843 kr26 kr (3%)
31. maj 2026869 kr26 kr (3%)
28. maj 2026843 kr27 kr (3%)
27. maj 2026870 kr27 kr (3%)
26. maj 2026843 kr27 kr (3%)
24. maj 2026870 kr2 kr (0%)
23. maj 2026872 kr3 kr (0%)
22. maj 2026869 kr1 kr (0%)
20. maj 2026868 kr22 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret