Gå til hovedindhold

ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSBundkortEAN: 4711081974666
Pris fra 1.511 krtil 2.640 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.129 kr (43% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1511 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI Bundkort
1.511 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI Bundkort billede

Produktinformation

ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI Bundkort - LGA 1700, B760, ATX, DDR5, 1 x PCIe 5.0, 3x M.2 slots - Bundkort Intel Socket

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1CT0-M1EAY0
EAN: 4711081974666
Varenr.: 1221904
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI (ATX, B760, LGA 1700, DDR5) - Bundkort - GEEKD.dk
1.928 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI (ATX, B760, LGA 1700, DDR5) - Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at dominere med Intel 13. gen power? Drømmer du om det ultimative gaming-setup med RTX 4080/4090 og Intel's nyeste processorer? ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI er dit fundament til perfektion - med DDR5 op til 7800MHz, Wi-Fi 6E og den på

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711081974666
Varenr.: 46704473538896
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX
1.993 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1700 socket, Intel B760 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 2 x HDMI 2.1, Intel I225-V 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6E & Bluetooth 5.3, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC4080 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software Klar til Intel 14th gen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1CT0-M1EAY0
EAN: 4711081974666
Varenr.: 3202154
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI ATX LGA1700 Intel B760
2.007 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI ATX LGA1700 sokkel Intel B760
2.179 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS ROG Strix B760-F Gaming WiFi (Intel B760, LGA 1700, ATX)
2.199 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS ROG Strix B760-F Gaming WiFi (Intel B760, LGA 1700, ATX)
2.219 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Rog Strix B760-f Gaming Wifi Lga 1700 Atx Bundkort
2.349 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI ATX-bundkort
2.640 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK1.511 kr1.511 krKøb
2Geekd1.928 kr1.928 krKøb
3Proshop DK1.993 kr1.993 krKøb
4CompuMail DK2.007 kr2.007 krKøb
5Ultrashop2.179 kr2.179 krKøb
6Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
7Vivas DK2.219 kr2.298 krKøb
8Dustin DK2.349 kr2.435,25 krKøb
9Teknikproffset DK2.640 kr2.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX i 158 dage. Laveste pris i perioden er 1.511 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 1.861 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.762 kr.

Den nuværende pris på 1.511 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 20261.511 kr239 kr (14%)
9. apr. 20261.750 kr18 kr (1%)
4. apr. 20261.768 kr10 kr (1%)
3. apr. 20261.758 kr85 kr (5%)
25. mar. 20261.673 kr5 kr (0%)
4. mar. 20261.668 kr90 kr (5%)
21. feb. 20261.758 kr10 kr (1%)
20. feb. 20261.768 kr135 kr (8%)
19. jan. 20261.633 kr167 kr (9%)
16. jan. 20261.800 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret