Gå til hovedindhold

ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

AsusBundkortEAN: 4711081453314
Pris fra 1.236 krtil 1.729 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 493 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.180 kr 7. maj

Sammenlign priser på ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1236 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.236 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) billede

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Alle bundkort
Farve: 2
Artikel nr.: 90MB19V0-M0EAY0
EAN: 4711081453314
Varenr.: 7762394
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II ATX AM4 AMD B550
1.237 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II ATX AM4 AMD B550 billede

Produktinformation

ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB19V0-M0EAY0
EAN: 4711081453314
Varenr.: 999803669
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX
1.299 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, ATX, AMD AM4 Socket, AMD B550, 2 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR4-3200 - 4 x DIMM slots, 6 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 & 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Type A & C, DisplayPort / HDMI 2.1 tilslutning, Intel I225-V 2.5 Gigabit LAN, Intel WiFi 6E (802.11ax) & Bluetooth 5.2, AMD Vega Graphics understøttelse (CPU påkrævet), Realtek ALC1220A HD Audio (8-kanaler), understøtter CrossFireX - ASUS AURA indbygget, RGB lys i bundkortet!

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB19V0-M0EAY0
EAN: 4711081453314
Varenr.: 3034178
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI) II (ATX, B550, AM4) - Bundkort - GEEKD.dk
1.339 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS ROG Strix B550-F Gaming WiFi II - ATX bundkort til AMD AM4
-16%1.349 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS ROG Strix B550-F Gaming WiFi II - ATX bundkort til AMD AM4
-15%1.369 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II ATX AM4 AMD B550
1.459 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II ATX AM4 AMD B550
1.729 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.236 kr1.236 krKøb
2CompuMail DK1.237 kr1.237 krKøb
3Proshop DK1.299 kr1.299 krKøb
4Geekd1.339 kr1.339 krKøb
5Boligcenter DK1.349 kr1.349 krKøb
6Vivas DK1.369 kr1.448 krKøb
7Ultrashop1.459 kr1.459 krKøb
8Teknikproffset DK1.729 kr1.788 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.142 kr (registreret d. 17. januar 2026), højeste er 1.299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.228 kr.

Den nuværende pris på 1.236 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.236 kr14 kr (1%)
28. maj 20261.222 kr38 kr (3%)
25. maj 20261.184 kr14 kr (1%)
20. maj 20261.198 kr101 kr (8%)
18. maj 20261.299 kr79 kr (6%)
17. maj 20261.220 kr22 kr (2%)
16. maj 20261.198 kr9 kr (1%)
15. maj 20261.189 kr8 kr (1%)
13. maj 20261.197 kr10 kr (1%)
12. maj 20261.207 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret