Gå til hovedindhold

ASUS ROG STRIX B760-G GAMING WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASUSBundkortEAN: 4711387120002
Pris fra 1.713 krtil 2.219 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 506 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.669 kr 18. apr.

Sammenlign priser på ASUS ROG STRIX B760-G GAMING WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1713 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG STRIX B760-G GAMING WIFI Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760
1.713 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B760-G GAMING WIFI Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

ASUS ROG STRIX B760-G GAMING WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1EQ0-M1EAY0
EAN: 4711387120002
Varenr.: 1001582099
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG STRIX B760-G GAMING WIFI (mATX, B760, LGA 1700, DDR5) - Bundkort - GEEKD.dk
1.787 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B760-G GAMING WIFI (mATX, B760, LGA 1700, DDR5) - Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at bygge din kompakte gaming-kraftpakke? ASUS ROG STRIX B760-G GAMING WIFI leverer serious gaming-performance i micro-ATX format - perfekt til dig der vil have moderne DDR5-power og PCIe 5.0-fremtidssikring, men ikke har plads til et kæmpe tower.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387120002
Varenr.: 46704468754768
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX B760-G GAMING WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.827 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Asus ROG Strix B760-G Gaming WIFI Bundkort
1.839 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX B760-G GAMING WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
2.064 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG STRIX B760-G GAMING WIFI Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760
2.099 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Rog Strix B760-g Gaming Wifi Lga 1700 Micro-atx Bundkort
2.174 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS ROG Strix B760‑G Gaming WiFi - LGA 1700 micro ATX
-12%2.199 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS ROG Strix B760‑G Gaming WiFi - LGA 1700 micro ATX
-12%2.219 kr
Før 2.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX B760-G GAMING WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX B760-G GAMING WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.713 kr1.713 krKøb
2Geekd1.787 kr1.787 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.827 kr1.827 krKøb
4Komplett DK1.839 kr1.839 krKøb
5Proshop DK2.064 kr2.064 krKøb
6Ultrashop2.099 kr2.099 krKøb
7Dustin DK2.174 kr2.260,25 krKøb
8Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
9Vivas DK2.219 kr2.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG STRIX B760-G GAMING WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG STRIX B760-G GAMING WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 178 dage. Laveste pris i perioden er 1.615 kr (registreret d. 1. februar 2026), højeste er 1.770 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.693 kr.

Den nuværende pris på 1.713 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for ASUS ROG STRIX B760-G GAMING WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for ASUS ROG STRIX B760-G GAMING WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.713 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.714 kr56 kr (3%)
29. maj 20261.770 kr10 kr (1%)
28. maj 20261.760 kr46 kr (3%)
23. maj 20261.714 kr4 kr (0%)
14. maj 20261.710 kr2 kr (0%)
7. maj 20261.712 kr42 kr (3%)
28. apr. 20261.670 kr1 kr (0%)
18. apr. 20261.669 kr1 kr (0%)
9. apr. 20261.670 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret