Gå til hovedindhold

ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI Bundkort - Intel Z690 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSBundkortEAN: 4711081494638
Pris fra 2.078 krtil 4.799 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.721 kr (57% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.974 kr 12. maj

Sammenlign priser på ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI Bundkort - Intel Z690 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2078 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI ATX LGA1700 Intel Z690
2.078 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI ATX LGA1700 Intel Z690 billede

Produktinformation

ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z690 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB18J0-M0EAY0
EAN: 4711081494638
Varenr.: 999654416
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI (ATX, Z690, LGA 1700, DDR5) - Bundkort - GEEKD.dk
2.119 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI (ATX, Z690, LGA 1700, DDR5) - Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at bygge det ultimative gaming-setup med Intels nyeste processorer? ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI er bundkortet, der tager dit high-end gaming til næste niveau. Med understøttelse af 12., 13. og 14. generations Intel Core processorer og topmo...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711081494638
Varenr.: 46704398041424
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI Bundkort - Intel Z690 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX
2.496 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI Bundkort - Intel Z690 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, ATX, Intel LGA1700 Socket, Intel Z690, 1 x PCI-Express 5.0 x16 & 1 x PCI-Express 3.0 x16 & 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-4800 - 4 x DIMM slots, 6 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (2242 / 2260 / 2280) / 4 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 Type A & C, DisplayPort 1.4 / HDMI 2.1 tilslutning, Intel I225-V 2.5 Gigabit LAN, WiFi 6E (802.11ax) & Bluetooth 5.2, Intel Xe Graphics understøttelse (CPU påkrævet), Realtek ALC4080 HD Audio (8-kanaler), LGA1200 køler kompatibel! - ASUS AURA...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB18J0-M0EAY0
EAN: 4711081494638
Varenr.: 3001096
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS ROG Strix Z690-E Gaming WiFi (Intel Z690, LGA 1700, ATX)
-14%2.499 kr
Før 2.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS ROG Strix Z690-E Gaming WiFi (Intel Z690, LGA 1700, ATX)
-14%2.519 kr
Før 2.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Rog Strix Z690-e Gaming Wifi Ddr5 Lga 1700 Atx Bundkort
4.799 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI Bundkort - Intel Z690 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI Bundkort - Intel Z690 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.078 kr2.078 krKøb
2Geekd2.119 kr2.119 krKøb
3Proshop DK2.496 kr2.496 krKøb
4Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
5Vivas DK2.519 kr2.598 krKøb
6Dustin DK4.799 kr4.885,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI Bundkort - Intel Z690 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI Bundkort - Intel Z690 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX i 160 dage. Laveste pris i perioden er 1.853 kr (registreret d. 17. januar 2026), højeste er 2.103 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.006 kr.

Den nuværende pris på 2.078 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 45 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI Bundkort - Intel Z690 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI Bundkort - Intel Z690 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.078 kr23 kr (1%)
28. maj 20262.055 kr12 kr (1%)
26. maj 20262.067 kr12 kr (1%)
25. maj 20262.079 kr61 kr (3%)
20. maj 20262.018 kr26 kr (1%)
16. maj 20261.992 kr12 kr (1%)
15. maj 20261.980 kr3 kr (0%)
14. maj 20261.977 kr3 kr (0%)
12. maj 20261.974 kr5 kr (0%)
9. maj 20261.979 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret