Gå til hovedindhold

GIGABYTE B760 DS3H DDR4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331850746
Pris fra 904 krtil 1.115 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 211 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 822 kr 5. mar.

Sammenlign priser på GIGABYTE B760 DS3H DDR4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 904 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B760 DS3H DDR4 ATX LGA1700 sokkel Intel B760
904 kr
Til butik
Gigabyte B760 DS3H DDR4 ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

Gigabyte B760 DS3H DDR4 - 1.0 - bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B760 DS3H DDR4
EAN: 4719331850746
Varenr.: 1000909573
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Gigabyte B760 DS3H DDR4 Bundkort
910 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B760 DS3H DDR4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - ATX
929 kr
Til butik
GIGABYTE B760 DS3H DDR4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1700 socket, Intel B760 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR4-3200 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 1 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.2 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 1 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software Klar til Intel 14th gen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B760 DS3H DDR4
EAN: 4719331850746
Varenr.: 3128688
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B760 DS3H DDR4 ATX LGA1700 sokkel Intel B760
1.079 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte B760 DS3H DDR4 Bundkort - GEEKD.dk
1.115 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B760 DS3H DDR4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B760 DS3H DDR4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK904 kr904 krKøb
2Komplett DK910 kr910 krKøb
3Proshop DK929 kr968 krKøb
4Ultrashop1.079 kr1.079 krKøb
5Geekd1.115 kr1.115 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B760 DS3H DDR4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B760 DS3H DDR4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - ATX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 815 kr (registreret d. 26. december 2025), højeste er 1.015 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 873 kr.

Den nuværende pris på 904 kr er 4% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for GIGABYTE B760 DS3H DDR4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for GIGABYTE B760 DS3H DDR4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026904 kr6 kr (1%)
25. maj 2026910 kr2 kr (0%)
23. maj 2026908 kr2 kr (0%)
19. maj 2026910 kr46 kr (5%)
17. maj 2026864 kr13 kr (2%)
16. maj 2026851 kr7 kr (1%)
14. maj 2026858 kr7 kr (1%)
12. maj 2026865 kr7 kr (1%)
11. maj 2026872 kr7 kr (1%)
10. maj 2026879 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret