Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte B760 DS3H WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Gigabyte TechnologyBundkortEAN: 4719331872939
Pris fra 820 krtil 979 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 159 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 749 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Gigabyte B760 DS3H WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 820 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B760 DS3H WIFI6E GEN5 ATX LGA1700 sokkel Intel B760
820 kr
Til butik
Gigabyte B760 DS3H WIFI6E GEN5 ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

Gigabyte B760 DS3H WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B760 DS3H WF6E GEN5
EAN: 4719331872939
Varenr.: 1003589143
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte B760 DS3H WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
836 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte B760 DS3H Wi‑Fi 6E Gen5 ATX LGA1700
-30%879 kr
Før 1.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort Gigabyte B760 DS3H Wi‑Fi 6E Gen5 ATX LGA1700 billede

Produktinformation

Gigabyte B760 DS3H WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)GenereltChipsættype: Intel B760Kompatible processorer: (understøtter 12./13. og 14. Generation Intel Core / Pentium Gold / Celeron)Max antal processorer: 1Processor-socket: LGA1700 sokkelProdukttype: Bundkort - ATXUnderstøttet RAMBus Clock: 4000 MT/s4800 MT/s5200 MT/s (O.C.)5400 MT/s (O.C.)5600 MT/s (O.C.)5800 MT/s (O.C.)6000 MT/s (O.C.)6200 MT/s (O.C.)6400 MT/s (O.C.)6600 MT/s (O.C.)6800 MT/s (O.C.)7000 MT/s (O.C.)7200 MT/s (O.C.)7400 MT/s (O.C.)7600 MT/s (OEgenskaber: Dobbelt kanal hukommelses arkitektur, Intel Extreme Memory Profiles (XMP)Maks. størrelse: 256 GBRegistreret eller buffer: Ikke bufferetTeknologi: DDR5Understøttet RAM-integritetskon: ECC (drift i ikke-ECC tilstand), ikke-ECCAudioOverensstemmelsesstandarder: High Definition AudioType: HD Audio (8-kanaler)LANNetværk controller: Intel AX210Netværks interfaces: 2.5 Gigabit Ethernet802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E)Bluetooth 5.3Ekspansion / Konnektivitet

Produktspecifikationer

Kategori: Bundkort
Vægt: 1.32g
EAN: 4719331872939
Varenr.: 1994506
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte B760 DS3H Wi‑Fi 6E Gen5 ATX LGA1700
-29%899 kr
Før 1.269 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B760 DS3H WIFI6E GEN5 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX
902 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B760 DS3H WIFI6E GEN5 ATX LGA1700 sokkel Intel B760
979 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte B760 DS3H WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte B760 DS3H WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK820 kr820 krKøb
2CS MEGASTORE DK836 kr875 krKøb
3Boligcenter DK879 kr879 krKøb
4Vivas DK899 kr968 krKøb
5Proshop DK902 kr941 krKøb
6Ultrashop979 kr979 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte B760 DS3H WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte B760 DS3H WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 148 dage. Laveste pris i perioden er 749 kr (registreret d. 24. april 2026), højeste er 989 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 863 kr.

Den nuværende pris på 820 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Gigabyte B760 DS3H WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Gigabyte B760 DS3H WIFI6E GEN5 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026820 kr71 kr (9%)
24. apr. 2026749 kr15 kr (2%)
18. apr. 2026764 kr23 kr (3%)
17. apr. 2026787 kr16 kr (2%)
14. mar. 2026803 kr16 kr (2%)
7. mar. 2026819 kr19 kr (2%)
28. feb. 2026838 kr17 kr (2%)
22. feb. 2026855 kr18 kr (2%)
14. feb. 2026873 kr17 kr (2%)
7. feb. 2026890 kr20 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret