Gå til hovedindhold

GIGABYTE B760M DS3H WIFI6E GEN5 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331872809
Pris fra 967 krtil 1.289 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 322 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 778 kr 27. maj

Sammenlign priser på GIGABYTE B760M DS3H WIFI6E GEN5 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 967 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B760M DS3H WIFI6E GEN5 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
967 kr
Til butik
GIGABYTE B760M DS3H WIFI6E GEN5 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, micro ATX, LGA1700 sokkel, B760 Chipset, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth, onboard grafik (CPU påkrævet), HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B760M DS3H WF6E GEN5
EAN: 4719331872809
Varenr.: 3404421
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B760M DS3H WIFI6E GEN5 Micro ATX LGA1700 sokkel Intel B760
999 kr
Til butik
Gigabyte B760M DS3H WIFI6E GEN5 Micro ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

GIGABYTE B760M DS3H WIFI6E GEN5 micro ATX LGA 1700 Opdag kraften i GIGABYTE B760M DS3H WIFI6E GEN5, et mikro ATX bundkort designet til at maksimere din computingoplevelse. Med support for den nyeste Intel LGA 1700 procesorer og B760 Express-chip, tilbyder...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Bundkort
EAN: 4719331872809
Varenr.: 110039
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte B760M DS3H WiFi 6E Gen5 - LGA1700, DDR5, mATX
1.269 kr
Til butik
Bundkort Gigabyte B760M DS3H WiFi 6E Gen5 - LGA1700, DDR5, mATX billede

Produktinformation

Stærkt micro ATX bundkort til moderne Intel-bygGigabyte B760M DS3H WiFi 6E Gen5 er et kompakt og alsidigt bundkort til gaming- og arbejds‑pc’er, der ønsker nyeste platform og stabile forbindelser. Det understøtter Intel Core 12.–14. gen på LGA1700, har digital VRM i 6+2+1 faser og giver dig hurtig DDR5-ydeevne. Med indbygget Wi‑Fi 6E og 2,5 GbE LAN får du fleksibel netværkstilslutning til både trådløst og kabel.Hurtige tilslutninger og lagerTo M.2‑pladser (PCIe 4.0) og fire SATA III-porte gør det nemt at sætte hurtige SSD’er op og udvide lageret. Bagpanelet byder på USB 3.2 Gen2 inkl. Type‑C, HDMI 2.1 og DisplayPort samt klassiske lyd‑ og netværksporte. Realtek ALC897 leverer 7.1‑kanals lyd til spil og underholdning.Fleksibel hukommelse og styringBundkortet har fire DIMM-slots til DDR5 i dual‑channel, op til i alt 256 GB, med understøttede hastigheder op til 7.600 MHz. Overvågning af spænding, temperatur og blæsere hjælper dig med at holde systemet kørende stabilt.Formfaktor: micro ATXChipset: Intel B760 ExpressCPU‑socket: LGA1700 (Intel Core 12.–14. gen, inkl. Pentium Gold og Celeron)Strømfaser: 6+2+1 digital VRMHukommelse: 4× DDR5 DIMM, dual‑channel, op til 7.600 MHz, maks. 256 GB (op til 64 GB pr. slot), ECC & ikke‑ECC understøttet (unbuffered)Lager: 2× M.2 (PCIe 4.0, længde op til 2280), 4× SATA III; RAID 0/1/5/10Netværk: 2,5 GbE (Realtek RTL8125), Wi‑Fi 6E AX210, Bluetooth 5.3Bagpanel: 1× HDMI 2.1, 2× DisplayPort 1.2, 1× USB‑C 3.2 Gen2, 3× USB‑A 3.2 Gen1, 2× USB 2.0, 1× RJ‑45, lyd I/O, line‑in, mic‑in, 2× antennetilslutning, PS/2Lyd: Realtek ALC897, 7.1 kanalerIntern I/O: 4× SATA, 3× chassis‑blæser, CPU‑blæser, RGB‑headers (3 stk.), TPM‑header, S/PDIF‑out, USB 3.2 Gen1 header, 2× USB 2.0 headers, 24‑pin ATX og 8‑pin EPSBIOS: UEFI AMI, Clear CMOS jumperUnd...

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.09g
EAN: 4719331872809
Varenr.: 1941136
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte B760M DS3H WiFi 6E Gen5 - LGA1700, DDR5, mATX
1.289 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B760M DS3H WIFI6E GEN5 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B760M DS3H WIFI6E GEN5 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK967 kr1.006 krKøb
2Ultrashop999 kr999 krKøb
3Boligcenter DK1.269 kr1.269 krKøb
4Vivas DK1.289 kr1.368 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B760M DS3H WIFI6E GEN5 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B760M DS3H WIFI6E GEN5 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 177 dage. Laveste pris i perioden er 778 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 1.015 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 879 kr.

Den nuværende pris på 967 kr er 10% over normalprisen. Prisen er steget 17% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for GIGABYTE B760M DS3H WIFI6E GEN5 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for GIGABYTE B760M DS3H WIFI6E GEN5 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026967 kr189 kr (24%)
27. maj 2026778 kr16 kr (2%)
21. maj 2026794 kr16 kr (2%)
14. maj 2026810 kr17 kr (2%)
7. maj 2026827 kr18 kr (2%)
29. apr. 2026845 kr18 kr (2%)
2. apr. 2026863 kr45 kr (6%)
30. mar. 2026818 kr15 kr (2%)
29. mar. 2026803 kr15 kr (2%)
28. mar. 2026818 kr44 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret