Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Bundkort micro ATX - Gigabyte B860M DS3H, LGA 1851, DDR5, 2x M.2 (PCIe 5.0/4.0), 2,5GbE, USB 3.2 Gen 2

Gigabyte TechnologyBundkortEAN: 4719331866709
Pris fra 1.037 krtil 1.269 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 232 kr (18% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Bundkort micro ATX - Gigabyte B860M DS3H, LGA 1851, DDR5, 2x M.2 (PCIe 5.0/4.0), 2,5GbE, USB 3.2 Gen 2 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1037 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B860M DS3H ATX LGA1851 sokkel
1.037 kr
Til butik
Gigabyte B860M DS3H ATX LGA1851 sokkel billede

Produktinformation

Gigabyte B860M DS3H - 2.0 - bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B860M DS3H
EAN: 4719331866709
Varenr.: 1002951792
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B860M DS3H Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.123 kr
Til butik
GIGABYTE B860M DS3H Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1851 socket, Intel B860 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A, skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek RTL8125 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B860M DS3H
EAN: 4719331866709
Varenr.: 3325788
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort micro ATX - Gigabyte B860M DS3H, LGA 1851, DDR5, 2x M.2 (PCIe 5.0/4.0), 2,5GbE, USB 3.2 Gen 2
-7%1.189 kr
Før 1.279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort micro ATX - Gigabyte B860M DS3H, LGA 1851, DDR5, 2x M.2 (PCIe 5.0/4.0), 2,5GbE, USB 3.2 Gen 2 billede

Produktinformation

Effektivt bundkort til Intel Core Ultra pc-bygGigabyte B860M DS3H er et micro ATX bundkort til LGA 1851, perfekt til moderne gaming- og arbejds-pc’er med Intel Core Ultra. Med 5+1+2+1 faser VRM, dual-channel DDR5 op til 9.066 MHz og to M.2-pladser (PCIe 5.0 og 4.0) får du et stabilt og lynhurtigt fundament til din næste build.For dig der vil have fleksibilitet og hurtig tilslutningB860M DS3H rummer 4 DIMM-slots med op til 256 GB RAM, 2,5GbE netværk (Realtek RTL8125) og bagpanel med HDMI 2.1 samt 2× DisplayPort 2.1. Du får USB 3.2 Gen 2 og Gen 1, lyd i 7.1-kanaler via Realtek ALC897 samt plads til både HDD og SSD med RAID 0/1/5/10. Formen micro ATX passer i mange kabinetter, så du kan bygge kompakt uden at gå på kompromis.Formfaktor: micro ATXChipset: Intel B860Sokkel: LGA 1851 (Socket V1)Understøttede CPU-serier: Intel Core Ultra (Series 1 og 2)RAM: 4× DDR5 DIMM, dual-channel, op til 256 GBUnderstøttede hastigheder: 5.600 / 6.400 / 9.066 MHzLagring: 2× M.2 (PCIe 5.0 og 4.0, 2280), 4× SATA IIIRAID: 0/1/5/10Netværk: 2,5 Gigabit Ethernet (RJ‑45), Realtek RTL8125Audio: Realtek ALC897, 7.1 kanalerBagtilslutninger: 2× DP 2.1, 1× HDMI 2.1, 1× RJ‑45, 1× USB 3.2 Gen 2 Type‑A, 2× USB 3.2 Gen 1, 3× USB 2.0, PS/2, lyd ind/ud, mikrofonInterne headers: 2× USB 3.2 Gen 1, 2× USB 2.0, 4× RGB LED, TPM, frontpanel-lydKøling/strøm: ATX 24‑pin, 8‑pin EPS, 2× CPU-blæser, 2× kabinetblæser, 2× pumpeSkærmunderstøttelse: Maks. opløsning 4.096 × 2.160, DirectX 12.0, HDCPOperativsystem: Windows 11 x64, Windows 10 x64Mål (H × B × D): 3,5 × 24,4 × 24,4 cmVægt: 1,0 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.02g
EAN: 4719331866709
Varenr.: 1995880
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort micro ATX - Gigabyte B860M DS3H, LGA 1851, DDR5, 2x M.2 (PCIe 5.0/4.0), 2,5GbE, USB 3.2 Gen 2
-7%1.209 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B860M DS3H ATX LGA1851 sokkel
1.269 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bundkort micro ATX - Gigabyte B860M DS3H, LGA 1851, DDR5, 2x M.2 (PCIe 5.0/4.0), 2,5GbE, USB 3.2 Gen 2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bundkort micro ATX - Gigabyte B860M DS3H, LGA 1851, DDR5, 2x M.2 (PCIe 5.0/4.0), 2,5GbE, USB 3.2 Gen 2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.037 kr1.037 krKøb
2Proshop DK1.123 kr1.123 krKøb
3Boligcenter DK1.189 kr1.189 krKøb
4Vivas DK1.209 kr1.288 krKøb
5Ultrashop1.269 kr1.269 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bundkort micro ATX - Gigabyte B860M DS3H, LGA 1851, DDR5, 2x M.2 (PCIe 5.0/4.0), 2,5GbE, USB 3.2 Gen 2

PriceData har fulgt prisen på Bundkort micro ATX - Gigabyte B860M DS3H, LGA 1851, DDR5, 2x M.2 (PCIe 5.0/4.0), 2,5GbE, USB 3.2 Gen 2 i 168 dage. Laveste pris i perioden er 1.037 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.165 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.099 kr.

Den nuværende pris på 1.037 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 67 prisændringer for Bundkort micro ATX - Gigabyte B860M DS3H, LGA 1851, DDR5, 2x M.2 (PCIe 5.0/4.0), 2,5GbE, USB 3.2 Gen 2. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 67 prisændringer for Bundkort micro ATX - Gigabyte B860M DS3H, LGA 1851, DDR5, 2x M.2 (PCIe 5.0/4.0), 2,5GbE, USB 3.2 Gen 2 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.037 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.038 kr14 kr (1%)
20. maj 20261.052 kr45 kr (4%)
15. maj 20261.097 kr2 kr (0%)
14. maj 20261.095 kr25 kr (2%)
13. maj 20261.070 kr7 kr (1%)
1. maj 20261.077 kr13 kr (1%)
30. apr. 20261.090 kr9 kr (1%)
29. apr. 20261.099 kr9 kr (1%)
28. apr. 20261.090 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret