Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology AORUS B860M ELITE WIFI6E ICE - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - AMD B850 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Bluetooth, Wi-Fi 6E, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Gigabyte TechnologyBundkortEAN: 4719331867164
Pris fra 1.350 krtil 1.919 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 569 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.294 kr 5. mar.

Sammenlign priser på AORUS B860M ELITE WIFI6E ICE - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - AMD B850 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Bluetooth, Wi-Fi 6E, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1350 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS B860M ELITE WIFI6E ICE Micro ATX LGA1851 sokkel AMD B850
1.350 kr
Til butik
AORUS B860M ELITE WIFI6E ICE Micro ATX LGA1851 sokkel AMD B850 billede

Produktinformation

AORUS B860M ELITE WIFI6E ICE - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - AMD B850 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Bluetooth, Wi-Fi 6E, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B860M A ELT WF6E ICE
EAN: 4719331867164
Varenr.: 1002943624
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B860M AORUS ELITE WIFI6E ICE Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.620 kr
Til butik
GIGABYTE B860M AORUS ELITE WIFI6E ICE Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1851 socket, Intel B860 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek RTL8125 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel AX211 WiFi 6E & Bluetooth 5.3, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B860M A ELT WF6E ICE
EAN: 4719331867164
Varenr.: 3325786
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte B860M AORUS ELITE WF6E ICE - micro ATX, LGA1851, DDR5, Wi‑Fi 6E, USB4
-10%1.899 kr
Før 2.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort Gigabyte B860M AORUS ELITE WF6E ICE - micro ATX, LGA1851, DDR5, Wi‑Fi 6E, USB4 billede

Produktinformation

Bundkort til gaming og kraftfulde PC‑bygGigabyte B860M AORUS ELITE WF6E ICE er et micro ATX bundkort til Intel Core Ultra processorer (LGA1851), skabt til stabile og hurtige systemer. Med 12+1+2+1 fases VRM, understøttelse af op til DDR5 9.200 MHz og moderne tilslutninger får du en solid base til gaming, streaming og kreativt arbejde. Det hvide ICE‑design giver en ren, stilfuld æstetik i dit kabinet.Hurtig lagring og tilslutningerTre M.2‑pladser (1× PCIe 5.0 og 2× PCIe 4.0) gør det let at bygge lynhurtige SSD‑konfigurationer med RAID 0/1/5/10. Bagpanelet byder på USB4 Gen 2x2, flere USB 3.2, HDMI 2.1 og DisplayPort 2.1 til fleksibel skærmtilslutning. Til netværk får du 2,5 GbE LAN samt Wi‑Fi 6E AX211 og Bluetooth 5,3 til hurtig trådløs forbindelse.Byg stabilt og køligtB860‑chipsettet, Realtek ALC897 7.1‑lyd og omfattende overvågning af vandkøling, blæsere, spænding og temperatur giver en stabil platform. Der er fire DDR5‑DIMM‑slots (dual‑channel) med op til 256 GB, mange interne headers inkl. ARGB, to CPU‑blæser‑ og to pumpe‑stik samt fire kabinetblæser‑stik.Sokkel: LGA1851 (Intel Core Ultra Series 1 & 2)Chipset: Intel B860Formfaktor: micro ATX (24,4 × 24,4 × 3,5 cm)VRM: 12+1+2+1 faserHukommelse: 4× DDR5 DIMM, op til 256 GB, op til 9.200 MHz, ECC & Non‑ECC (ubufferet)Udvidelse: 1× PCIe x16 Gen5, 1× PCIe x16 Gen4Lagring: 3× M.2 (1× Gen5 2280, 2× Gen4 op til 2280/25110/2580), 4× SATA III, RAID 0/1/5/10Netværk: 2,5 GbE (RTL8125), Wi‑Fi 6E AX211, Bluetooth 5,3Lyd: Realtek ALC897, 7.1 kanaler, S/PDIF optisk udVideoporte: 1× HDMI 2,1, 1× DisplayPort 2,1USB bagpå: 1× USB4 Gen 2x2, 2× USB 3.2 Gen2 Type‑A, 4× USB 3.2 Gen1 Type‑A, 4× USB 2.0Interne headers: 2× USB 2.0, 1× USB 3.2 Gen1, 1× USB 3.2 Gen2, 4× ARGB headers, 2× CPU‑fan, 2× pumpe, 4× chassis‑fan, TPM<...

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.7g
EAN: 4719331867164
Varenr.: 1906273
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AORUS B860M ELITE WIFI6E ICE - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - AMD B850 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Bluetooth, Wi-Fi 6E, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.904,26 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte B860M AORUS ELITE WF6E ICE - micro ATX, LGA1851, DDR5, Wi‑Fi 6E, USB4
-9%1.919 kr
Før 2.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AORUS B860M ELITE WIFI6E ICE - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - AMD B850 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Bluetooth, Wi-Fi 6E, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AORUS B860M ELITE WIFI6E ICE - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - AMD B850 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Bluetooth, Wi-Fi 6E, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.350 kr1.350 krKøb
2Proshop DK1.620 kr1.620 krKøb
3Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.904,26 kr1.904,26 krKøb
5Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AORUS B860M ELITE WIFI6E ICE - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - AMD B850 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Bluetooth, Wi-Fi 6E, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på AORUS B860M ELITE WIFI6E ICE - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - AMD B850 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Bluetooth, Wi-Fi 6E, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.294 kr (registreret d. 5. marts 2026), højeste er 1.889,48 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.419 kr.

Den nuværende pris på 1.350 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 21% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 65 prisændringer for AORUS B860M ELITE WIFI6E ICE - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - AMD B850 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Bluetooth, Wi-Fi 6E, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 65 prisændringer for AORUS B860M ELITE WIFI6E ICE - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - AMD B850 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Bluetooth, Wi-Fi 6E, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.350 kr99 kr (7%)
27. maj 20261.449 kr4 kr (0%)
24. maj 20261.453 kr3 kr (0%)
23. maj 20261.450 kr4 kr (0%)
22. maj 20261.454 kr7 kr (0%)
20. maj 20261.447 kr46 kr (3%)
16. maj 20261.493 kr148 kr (11%)
14. maj 20261.345 kr1 kr (0%)
11. maj 20261.344 kr1 kr (0%)
9. maj 20261.345 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret