Gå til hovedindhold

GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX

GIGABYTEBundkortEAN: 4719331855055
Pris fra 818 krtil 1.039 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 221 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 758 kr 1. maj

Sammenlign priser på GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 818 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS B550M ELITE AX Micro ATX Socket AM4 AMD B550
818 kr
Til butik
AORUS B550M ELITE AX Micro ATX Socket AM4 AMD B550 billede

Produktinformation

AORUS B550M ELITE AX - 1.3 - bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B550M AORUS ELITE AX
EAN: 4719331855055
Varenr.: 1002328628
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX
850 kr
Til butik
GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM4 socket, AMD B550 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR4-3200 4 x DIMM slots, lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A, skærm tilslutning: 1 x HDMI 2.1 / 1 x DVI DVI-D, Realtek 8111H 1 Gigabit netværk (LAN), Realtek TRL8852CE WiFi 6E & Bluetooth 5.3, AMD Vega Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC887 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B550M AORUS ELITE AX
EAN: 4719331855055
Varenr.: 3306687
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AORUS B550M ELITE AX Micro ATX Socket AM4 AMD B550
1.039 kr
Til butik
AORUS B550M ELITE AX Micro ATX Socket AM4 AMD B550 billede

Produktinformation

AORUS B550M ELITE AX Micro ATX Oplev den nyeste teknologi med AORUS B550M ELITE AX Micro ATX bundkortet, designet til Socket AM4 og kompatibelt med AMD B550 chipsettet. Dette bundkort byder på enestående ydeevne og fremragende funktioner, der giver dig mu...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Bundkort
EAN: 4719331855055
Varenr.: 71649

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK818 kr818 krKøb
2Proshop DK850 kr889 krKøb
3Ultrashop1.039 kr1.039 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 758 kr (registreret d. 1. maj 2026), højeste er 1.029 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 880 kr.

Den nuværende pris på 818 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026818 kr7 kr (1%)
29. maj 2026811 kr7 kr (1%)
27. maj 2026818 kr6 kr (1%)
23. maj 2026824 kr23 kr (3%)
22. maj 2026847 kr30 kr (3%)
21. maj 2026877 kr7 kr (1%)
20. maj 2026884 kr1 kr (0%)
13. maj 2026885 kr62 kr (8%)
12. maj 2026823 kr1 kr (0%)
9. maj 2026824 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret