Gå til hovedindhold

GIGABYTE X870E AORUS MASTER, AMD, Sokkel AM5, AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series, Sokkel AM5, 256 GB, DDR5-SDRAM

GigabyteBundkortEAN: 4719331864354
Pris fra 3.505 krtil 4.924 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.419 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.236 kr 4. maj

Sammenlign priser på GIGABYTE X870E AORUS MASTER, AMD, Sokkel AM5, AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series, Sokkel AM5, 256 GB, DDR5-SDRAM og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3505 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS X870E MASTER ATX Socket AM5 AMD X870E
3.505 kr
Til butik
AORUS X870E MASTER ATX Socket AM5 AMD X870E billede

Produktinformation

AORUS X870E MASTER - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: X870E AORUS MASTER
EAN: 4719331864354
Varenr.: 1002446371
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Gigabyte X870E AORUS MASTER Bundkort
3.627 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE X870E AORUS MASTER, AMD, Sokkel AM5, AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series, Sokkel AM5, 256 GB, DDR5-SDRAM
3.854 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE X870E AORUS MASTER Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
3.854 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AORUS X870E MASTER ATX Socket AM5 AMD X870E
4.129 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte X870e Aorus Master Am5 Atx Bundkort
4.249 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte X870E AORUS MASTER - AM5, ATX, DDR5
-18%4.599 kr
Før 5.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte X870E AORUS MASTER - AM5, ATX, DDR5
-18%4.619 kr
Før 5.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Gigabyte X870E AORUS MASTER ATX-bundkort
4.924 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE X870E AORUS MASTER, AMD, Sokkel AM5, AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series, Sokkel AM5, 256 GB, DDR5-SDRAM koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE X870E AORUS MASTER, AMD, Sokkel AM5, AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series, Sokkel AM5, 256 GB, DDR5-SDRAM koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.505 kr3.505 krKøb
2Komplett DK3.627 kr3.627 krKøb
3CS MEGASTORE DK3.854 kr3.854 krKøb
4Proshop DK3.854 kr3.854 krKøb
5Ultrashop4.129 kr4.129 krKøb
6Dustin DK4.249 kr4.335,25 krKøb
7Boligcenter DK4.599 kr4.599 krKøb
8Vivas DK4.619 kr4.698 krKøb
9Teknikproffset DK4.924 kr4.983 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE X870E AORUS MASTER, AMD, Sokkel AM5, AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series, Sokkel AM5, 256 GB, DDR5-SDRAM

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE X870E AORUS MASTER, AMD, Sokkel AM5, AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series, Sokkel AM5, 256 GB, DDR5-SDRAM i 178 dage. Laveste pris i perioden er 3.199 kr (registreret d. 2. marts 2026), højeste er 3.650 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.496 kr.

Den nuværende pris på 3.505 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 80 prisændringer for GIGABYTE X870E AORUS MASTER, AMD, Sokkel AM5, AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series, Sokkel AM5, 256 GB, DDR5-SDRAM. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 80 prisændringer for GIGABYTE X870E AORUS MASTER, AMD, Sokkel AM5, AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series, Sokkel AM5, 256 GB, DDR5-SDRAM de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20263.505 kr12 kr (0%)
20. maj 20263.517 kr70 kr (2%)
17. maj 20263.587 kr28 kr (1%)
15. maj 20263.559 kr5 kr (0%)
14. maj 20263.554 kr12 kr (0%)
13. maj 20263.542 kr2 kr (0%)
9. maj 20263.544 kr39 kr (1%)
8. maj 20263.505 kr30 kr (1%)
6. maj 20263.475 kr239 kr (7%)
4. maj 20263.236 kr16 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret