Gå til hovedindhold

Gigabyte AORUS X870E ELITE WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

GigabyteBundkortEAN: 4719331864613
Pris fra 2.076 krtil 2.819 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 743 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.005 kr 22. maj

Sammenlign priser på AORUS X870E ELITE WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2076 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE X870E AORUS ELITE WIFI7 Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
2.076 kr
Til butik
GIGABYTE X870E AORUS ELITE WIFI7 Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD X870E chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-6400 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: X870E A ELITE WIFI7
EAN: 4719331864613
Varenr.: 3295154
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
GIGABYTE X870E AORUS ELITE Bundkort
2.076 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte X870E AORUS ELITE ATX AM5 AMD X870E
2.142 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AORUS X870E ELITE WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
2.293 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Gigabyte X870E AORUS ELITE WIFI7 ATX-bundkort
2.431 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte X870E AORUS ELITE ATX AM5 AMD X870E
2.519 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte X870e Aorus Elite Wifi 7 Am5 Atx Bundkort
2.624 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte X870E Aorus Elite WiFi 7 - AM5, PCIe 5.0, USB4
-7%2.799 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte X870E Aorus Elite WiFi 7 - AM5, PCIe 5.0, USB4
-7%2.819 kr
Før 3.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AORUS X870E ELITE WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AORUS X870E ELITE WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.076 kr2.076 krKøb
2Komplett DK2.076 kr2.076 krKøb
3CompuMail DK2.142 kr2.142 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.293 kr2.293 krKøb
5Teknikproffset DK2.431 kr2.490 krKøb
6Ultrashop2.519 kr2.519 krKøb
7Dustin DK2.624 kr2.710,25 krKøb
8Boligcenter DK2.799 kr2.799 krKøb
9Vivas DK2.819 kr2.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AORUS X870E ELITE WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på AORUS X870E ELITE WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.005 kr (registreret d. 22. maj 2026), højeste er 2.436 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.222 kr.

Den nuværende pris på 2.076 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for AORUS X870E ELITE WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for AORUS X870E ELITE WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20262.076 kr71 kr (4%)
22. maj 20262.005 kr71 kr (3%)
16. maj 20262.076 kr1 kr (0%)
10. maj 20262.075 kr1 kr (0%)
4. maj 20262.076 kr22 kr (1%)
2. maj 20262.098 kr43 kr (2%)
1. maj 20262.141 kr1 kr (0%)
30. apr. 20262.142 kr6 kr (0%)
29. apr. 20262.136 kr1 kr (0%)
26. apr. 20262.137 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret