Gå til hovedindhold

Gigabyte AORUS B840M ELITE WIFI6E - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6E, 2.5 Gigab

GigabyteBundkortEAN: 4719331867331
Pris fra 1.163 krtil 1.389 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 226 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.150 kr 20. mar.

Sammenlign priser på AORUS B840M ELITE WIFI6E - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6E, 2.5 Gigab og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1163 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS B840M ELITE WIFI6E Micro ATX Socket AM5 AMD B840
1.163 kr
Til butik
AORUS B840M ELITE WIFI6E Micro ATX Socket AM5 AMD B840 billede

Produktinformation

AORUS B840M ELITE WIFI6E - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6E, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B840M A ELITE WIFI6E
EAN: 4719331867331
Varenr.: 1003343340
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AORUS B840M ELITE WIFI6E - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6E, 2.5 Gigab
1.190 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B840M AORUS ELITE WIFI6E Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.190 kr
Til butik
GIGABYTE B840M AORUS ELITE WIFI6E Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM5 socket, AMD B840 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 1 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), Realtek RTL8852CE WiFi 6E & Bluetooth 5.4, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B840M A ELITE WIFI6E
EAN: 4719331867331
Varenr.: 3379451
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte B840M AORUS ELITE Wi‑Fi 6E - AM5, micro ATX
-14%1.369 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte B840M AORUS ELITE Wi‑Fi 6E - AM5, micro ATX
-14%1.389 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AORUS B840M ELITE WIFI6E - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6E, 2.5 Gigab koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AORUS B840M ELITE WIFI6E - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6E, 2.5 Gigab koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.163 kr1.163 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.190 kr1.190 krKøb
3Proshop DK1.190 kr1.190 krKøb
4Boligcenter DK1.369 kr1.369 krKøb
5Vivas DK1.389 kr1.468 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AORUS B840M ELITE WIFI6E - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6E, 2.5 Gigab

PriceData har fulgt prisen på AORUS B840M ELITE WIFI6E - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6E, 2.5 Gigab i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.150 kr (registreret d. 12. marts 2026), højeste er 1.253 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.203 kr.

Den nuværende pris på 1.163 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for AORUS B840M ELITE WIFI6E - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6E, 2.5 Gigab. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for AORUS B840M ELITE WIFI6E - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6E, 2.5 Gigab de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.163 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.164 kr2 kr (0%)
20. maj 20261.162 kr4 kr (0%)
18. maj 20261.158 kr4 kr (0%)
14. maj 20261.154 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.153 kr1 kr (0%)
30. apr. 20261.154 kr5 kr (0%)
29. apr. 20261.159 kr1 kr (0%)
25. apr. 20261.158 kr1 kr (0%)
21. apr. 20261.159 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret