Gå til hovedindhold

ASRock B760M STEEL LEGEND WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

ASRockBundkortEAN: 4710483941795
Pris fra 1.103 krtil 1.359 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 256 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 911 kr 15. maj

Sammenlign priser på ASRock B760M STEEL LEGEND WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1103 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASRock B760M Steel Legend WiFi Micro-ATX LGA1700 Intel B760
1.103 kr
Til butik
ASRock B760M Steel Legend WiFi Micro-ATX LGA1700 Intel B760 billede

Produktinformation

ASRock B760M Steel Legend WiFi - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-MXBL70-A0UAYZ
EAN: 4710483941795
Varenr.: 1000957994
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock B760M STEEL LEGEND WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.212 kr
Til butik
ASRock B760M STEEL LEGEND WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1700 socket, Intel B760 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots, lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6E & Bluetooth 5.3, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASRock Polychrome SYNC software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90-MXBL70-A0UAYZ
EAN: 4710483941795
Varenr.: 3146568
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASRock B760M STEEL LEGEND WIFI - Bundkort - GEEKD.dk
1.249 kr
Til butik
ASRock B760M STEEL LEGEND WIFI - Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at bygge dit drømmegaming-setup uden at sprænge banken? 🎮 ASRock B760M Steel Legend WiFi bundkortet er det perfekte fundament for moderne gaming-builds. Dette micro-ATX bundkort fra den anerkendte Steel Legend-serie kombinerer stabilitet og fr...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
EAN: 4710483941795
Varenr.: 46704472654160
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Asrock B760M Steel Legend WiFi - Intel B760, LGA 1700, micro ATX
-1%1.319 kr
Før 1.329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Asrock B760M Steel Legend WiFi - Intel B760, LGA 1700, micro ATX
-1%1.339 kr
Før 1.349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASRock B760M Steel Legend WiFi Micro-ATX LGA1700 Intel B760
1.359 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock B760M STEEL LEGEND WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock B760M STEEL LEGEND WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.103 kr1.103 krKøb
2Proshop DK1.212 kr1.212 krKøb
3Geekd1.249 kr1.249 krKøb
4Boligcenter DK1.319 kr1.319 krKøb
5Vivas DK1.339 kr1.418 krKøb
6Ultrashop1.359 kr1.359 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock B760M STEEL LEGEND WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på ASRock B760M STEEL LEGEND WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 162 dage. Laveste pris i perioden er 911 kr (registreret d. 15. maj 2026), højeste er 1.215 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.075 kr.

Den nuværende pris på 1.103 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 14% den seneste måned. Der er registreret 56 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 78 prisændringer for ASRock B760M STEEL LEGEND WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 78 prisændringer for ASRock B760M STEEL LEGEND WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.103 kr192 kr (21%)
15. maj 2026911 kr5 kr (1%)
13. maj 2026916 kr5 kr (1%)
12. maj 2026921 kr5 kr (1%)
11. maj 2026926 kr5 kr (1%)
10. maj 2026931 kr5 kr (1%)
9. maj 2026936 kr5 kr (1%)
8. maj 2026941 kr5 kr (1%)
7. maj 2026946 kr10 kr (1%)
6. maj 2026956 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret