Gå til hovedindhold

GIGABYTE B860 GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331866532
Pris fra 1.332 krtil 1.819 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 487 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.207 kr 22. mar.

Sammenlign priser på GIGABYTE B860 GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1332 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B860 GAMING X WIFI6E ATX LGA1851 sokkel AMD B850
1.332 kr
Til butik
Gigabyte B860 GAMING X WIFI6E ATX LGA1851 sokkel AMD B850 billede

Produktinformation

Gigabyte B860 GAMING X WIFI6E - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - AMD B850 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Bluetooth, Wi-Fi 6E, Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B860 GAMING X WIFI6E
EAN: 4719331866532
Varenr.: 1002943622
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B860 GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
1.397 kr
Til butik
GIGABYTE B860 GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel B860 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek RTL8125 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel AX211 WiFi 6E & Bluetooth 5.3, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B860 GAMING X WIFI6E
EAN: 4719331866532
Varenr.: 3325783
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B860 GAMING X WIFI6E ATX LGA1851 sokkel AMD B850
1.639 kr
Til butik
Gigabyte B860 GAMING X WIFI6E ATX LGA1851 sokkel AMD B850 billede

Produktinformation

GIGABYTE B860 GAMING X WIFI6E Bundkort Oplev kraften i gaming med GIGABYTE B860 GAMING X WIFI6E bundkortet, designet til Intel B860 processor med LGA 1851 sokkel. Dette ATX-bundkort leverer en robust platform til entusiaster og gamere, der søger høj ydeev...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Bundkort
EAN: 4719331866532
Varenr.: 85803
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort - Gigabyte B860 Gaming X WiFi 6E, ATX, LGA 1851, DDR5, USB4
1.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort - Gigabyte B860 Gaming X WiFi 6E, ATX, LGA 1851, DDR5, USB4
1.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B860 GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B860 GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.332 kr1.332 krKøb
2Proshop DK1.397 kr1.397 krKøb
3Ultrashop1.639 kr1.639 krKøb
4Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
5Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B860 GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B860 GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.207 kr (registreret d. 22. marts 2026), højeste er 1.508 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.368 kr.

Den nuværende pris på 1.332 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for GIGABYTE B860 GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for GIGABYTE B860 GAMING X WIFI6E Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.332 kr3 kr (0%)
27. maj 20261.329 kr3 kr (0%)
24. maj 20261.332 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.330 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.333 kr6 kr (0%)
20. maj 20261.327 kr42 kr (3%)
16. maj 20261.369 kr9 kr (1%)
15. maj 20261.360 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.359 kr5 kr (0%)
13. maj 20261.364 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret