Gå til hovedindhold

ASUS ROG STRIX B860-G GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

ASUSBundkortEAN: 4711387806838
Pris fra 1.894 krtil 2.619 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 725 kr (28% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG STRIX B860-G GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1894 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG STRIX B860-G GAMING WIFI Micro ATX LGA1851 sokkel Intel B860
1.894 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B860-G GAMING WIFI Micro ATX LGA1851 sokkel Intel B860 billede

Produktinformation

ASUS ROG STRIX B860-G GAMING WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1JF0-M0EAY0
EAN: 4711387806838
Varenr.: 1002939124
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX B860-G GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
2.004 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B860-G GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1851 socket, Intel B860 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1 / 1 x ThunderBolt 4, Intel 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220P HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1JF0-M0EAY0
EAN: 4711387806838
Varenr.: 3324884
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG STRIX B860-G GAMING WIFI (mATX, B860, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
2.093 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B860-G GAMING WIFI (mATX, B860, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Dit setup fortjener det bedste, men din plads er begrænset? ASUS ROG STRIX B860-G GAMING WIFI leverer hardcore gaming-performance i micro ATX format, så du kan bygge det ultimative kompakte rig uden at gå på kompromis med hastighed eller funktioner. Hvorf...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387806838
Varenr.: 51247800844624
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Rog Strix B860-g Gaming Wifi Lga 1851 Micro-atx Bundkort
2.249 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS ROG Strix B860‑G Gaming WiFi - Intel LGA 1851, micro‑ATX
-10%2.599 kr
Før 2.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS ROG Strix B860‑G Gaming WiFi - Intel LGA 1851, micro‑ATX
-10%2.619 kr
Før 2.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX B860-G GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX B860-G GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.894 kr1.894 krKøb
2Proshop DK2.004 kr2.004 krKøb
3Geekd2.093 kr2.093 krKøb
4Dustin DK2.249 kr2.335,25 krKøb
5Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
6Vivas DK2.619 kr2.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG STRIX B860-G GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG STRIX B860-G GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.894 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 2.132 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.973 kr.

Den nuværende pris på 1.894 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for ASUS ROG STRIX B860-G GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for ASUS ROG STRIX B860-G GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.894 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.895 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.898 kr3 kr (0%)
9. maj 20261.895 kr67 kr (3%)
7. maj 20261.962 kr1 kr (0%)
30. apr. 20261.963 kr18 kr (1%)
24. apr. 20261.945 kr58 kr (3%)
22. apr. 20262.003 kr11 kr (1%)
21. apr. 20262.014 kr15 kr (1%)
19. apr. 20261.999 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret