Gå til hovedindhold

ASUS ROG STRIX B860-F GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASUSBundkortEAN: 4711387806951
Pris fra 1.708 krtil 2.819 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.111 kr (39% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG STRIX B860-F GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1708 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX B860-F GAMING WIFI Bundkort
1.708 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B860-F GAMING WIFI Bundkort billede

Produktinformation

ASUS ROG STRIX B860-F GAMING WIFI Bundkort - LGA 1851, ATX, B860, DDR5, 1x PCIe 5.0, 4x M.2 - Bundkort Intel Socket

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1JG0-M0EAY0
EAN: 4711387806951
Varenr.: 1317714
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG STRIX B860-F GAMING WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel B860
2.133 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B860-F GAMING WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel B860 billede

Produktinformation

ASUS ROG STRIX B860-F GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1JG0-M0EAY0
EAN: 4711387806951
Varenr.: 1002939125
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX B860-F GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
2.177 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX B860-F GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
2.190 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG STRIX B860-F GAMING WIFI (ATX, B860, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
2.353 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS ROG Strix B860‑F Gaming WiFi bundkort - Intel LGA 1851, ATX
-7%2.799 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS ROG Strix B860‑F Gaming WiFi bundkort - Intel LGA 1851, ATX
-7%2.819 kr
Før 3.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX B860-F GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX B860-F GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK1.708 kr1.708 krKøb
2CompuMail DK2.133 kr2.133 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.177 kr2.177 krKøb
4Proshop DK2.190 kr2.190 krKøb
5Geekd2.353 kr2.353 krKøb
6Boligcenter DK2.799 kr2.799 krKøb
7Vivas DK2.819 kr2.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG STRIX B860-F GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG STRIX B860-F GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.633 kr (registreret d. 22. december 2025), højeste er 2.272 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.054 kr.

Den nuværende pris på 1.708 kr er 17% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 23 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for ASUS ROG STRIX B860-F GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for ASUS ROG STRIX B860-F GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 20261.708 kr357 kr (17%)
18. apr. 20262.065 kr60 kr (3%)
17. apr. 20262.125 kr14 kr (1%)
16. apr. 20262.139 kr5 kr (0%)
15. apr. 20262.144 kr52 kr (2%)
14. apr. 20262.092 kr23 kr (1%)
13. apr. 20262.115 kr19 kr (1%)
10. apr. 20262.134 kr1 kr (0%)
9. apr. 20262.133 kr41 kr (2%)
8. apr. 20262.174 kr21 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret