Gå til hovedindhold

ASUS ROG STRIX B860-I GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX

ASUSBundkortEAN: 4711387815991
Pris fra 1.757 krtil 2.419 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 662 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.627 kr 15. maj

Sammenlign priser på ASUS ROG STRIX B860-I GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1757 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG STRIX B860-I GAMING WIFI Mini ITX LGA1851 sokkel Intel B860
1.757 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B860-I GAMING WIFI Mini ITX LGA1851 sokkel Intel B860 billede

Produktinformation

ASUS ROG STRIX B860-I GAMING WIFI - Bundkort - mini ITX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1JB0-M0EAY0
EAN: 4711387815991
Varenr.: 1002939123
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX B860-I GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX
1.802 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B860-I GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Mini-ITX, Intel LGA1851 socket, Intel B860 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 2 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1 / 1 x ThunderBolt 4, Intel 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220P HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1JB0-M0EAY0
EAN: 4711387815991
Varenr.: 3324885
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX B860-I GAMING WIFI Bundkort
1.865 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG STRIX B860-I GAMING WIFI (mITX, B860, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
2.009 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG STRIX B860-I GAMING WIFI Mini ITX LGA1851 sokkel Intel B860
2.179 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS ROG Strix B860-I Gaming WiFi - Intel B860, LGA 1851, mini‑ITX
-8%2.399 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS ROG Strix B860-I Gaming WiFi - Intel B860, LGA 1851, mini‑ITX
-8%2.419 kr
Før 2.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX B860-I GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX B860-I GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.757 kr1.757 krKøb
2Proshop DK1.802 kr1.802 krKøb
3Komplett DK1.865 kr1.865 krKøb
4Geekd2.009 kr2.009 krKøb
5Ultrashop2.179 kr2.179 krKøb
6Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
7Vivas DK2.419 kr2.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG STRIX B860-I GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG STRIX B860-I GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.627 kr (registreret d. 15. maj 2026), højeste er 2.000 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.882 kr.

Den nuværende pris på 1.757 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for ASUS ROG STRIX B860-I GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for ASUS ROG STRIX B860-I GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.757 kr4 kr (0%)
30. maj 20261.761 kr10 kr (1%)
29. maj 20261.751 kr6 kr (0%)
28. maj 20261.757 kr10 kr (1%)
24. maj 20261.747 kr7 kr (0%)
23. maj 20261.754 kr46 kr (3%)
22. maj 20261.800 kr173 kr (11%)
15. maj 20261.627 kr35 kr (2%)
8. maj 20261.662 kr33 kr (2%)
30. apr. 20261.695 kr37 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret