Gå til hovedindhold

ASUS ROG STRIX B860-A GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

AsusBundkortEAN: 4711387788424
Pris fra 1.904 krtil 2.719 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 815 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.470 kr 8. apr.

Sammenlign priser på ASUS ROG STRIX B860-A GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1904 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG STRIX B860-A GAMING WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel B860
1.904 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B860-A GAMING WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel B860 billede

Produktinformation

ASUS ROG STRIX B860-A GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1JI0-M0EAY0
EAN: 4711387788424
Varenr.: 1002939126
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX B860-A GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
2.202 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B860-A GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel B860 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x DisplayPort 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Intel 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220P HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1JI0-M0EAY0
EAN: 4711387788424
Varenr.: 3324882
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG STRIX B860-A GAMING WIFI (ATX, B860, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
2.309 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B860-A GAMING WIFI (ATX, B860, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at future-proof dit gaming-setup med B860-chipset der leverer Z-serie performance til gamer-venlig pris? ASUS ROG STRIX B860-A GAMING WIFI kombinerer de nyeste teknologier som PCIe 5.0, USB4 og Wi-Fi 7 i et stilrent hvidt design, der skiller sig...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387788424
Varenr.: 51247801729360
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS ROG Strix B860-A Gaming WiFi bundkort - Intel LGA 1851, ATX
-4%2.699 kr
Før 2.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS ROG Strix B860-A Gaming WiFi bundkort - Intel LGA 1851, ATX
-4%2.719 kr
Før 2.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX B860-A GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX B860-A GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.904 kr1.904 krKøb
2Proshop DK2.202 kr2.202 krKøb
3Geekd2.309 kr2.309 krKøb
4Boligcenter DK2.699 kr2.699 krKøb
5Vivas DK2.719 kr2.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG STRIX B860-A GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG STRIX B860-A GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.470 kr (registreret d. 31. marts 2026), højeste er 2.253 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.865 kr.

Den nuværende pris på 1.904 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 73 prisændringer for ASUS ROG STRIX B860-A GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 73 prisændringer for ASUS ROG STRIX B860-A GAMING WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.904 kr5 kr (0%)
20. maj 20261.909 kr234 kr (11%)
16. maj 20262.143 kr13 kr (1%)
15. maj 20262.130 kr2 kr (0%)
14. maj 20262.128 kr4 kr (0%)
12. maj 20262.124 kr5 kr (0%)
9. maj 20262.129 kr4 kr (0%)
8. maj 20262.133 kr6 kr (0%)
7. maj 20262.139 kr7 kr (0%)
6. maj 20262.132 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret