Gå til hovedindhold

IMI Hydronics IMI TA Pex vinkel med muffe 12 mm x 1/2"

IMI HydronicsSanitetEAN: 7318792943706
Pris fra 236,34 krtil 648 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 411,66 kr (64% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 214,53 kr 10. maj

Sammenlign priser på IMI TA Pex vinkel med muffe 12 mm x 1/2" og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 236.34 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
12 mm x 1/2" PX vinkel muffe
236,34 kr
Til butik
12 mm x 1/2" PX vinkel muffe billede

Produktinformation

PEX-fittings anvendes i forbindelse med samling af PEX-rør i varme- og brugsvandsystemer. PEX-fittings er fremstillet af AMETAL som er en afzinkningsbestandig legering. Rør og fittings af mærket IMI-TA er kendt for deres ekstremt høje kvalitet.OBS: Produk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

EAN: 7318792943706
Varenr.: 15843088728399
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IMI TA Pex vinkel med muffe 12 mm x 1/2"
239 kr
Til butik
IMI TA Pex vinkel med muffe 12 mm x 1/2" billede

Produktinformation

PEX-fittings anvendes i forbindelse med samling af PEX-rør i varme- og brugsvandsystemer. PEX-fittings er fremstillet af AMETAL som er en afzinkningsbestandig legering. Rør og fittings af mærketIMI-TA er kendt for deres ekstremt høje kvalitet. OBS:Produkt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: VVS fittings
Størrelse: 12 mm x 1/2"
EAN: 7318792943706
Varenr.: 045123132
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA Pex vinkel med muffe 12 mm x 1/2"
285 kr
Til butik
IMI TA Pex vinkel med muffe 12 mm x 1/2" billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Rør & fittings
Størrelse: 12 mm x 1/2"
EAN: 7318792943706
Varenr.: 045123132
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ta Komp. vinkel 1/2- 12mm - 605px Mf
648 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI TA Pex vinkel med muffe 12 mm x 1/2" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI TA Pex vinkel med muffe 12 mm x 1/2" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN236,34 kr236,34 krKøb
2CompletVVS239 kr239 krKøb
3BilligVVS DK285 kr285 krKøb
4CS MEGASTORE DK648 kr687 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for IMI TA Pex vinkel med muffe 12 mm x 1/2"

PriceData har fulgt prisen på IMI TA Pex vinkel med muffe 12 mm x 1/2" i 181 dage. Laveste pris i perioden er 204 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 259 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 241 kr.

Den nuværende pris på 236,34 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for IMI TA Pex vinkel med muffe 12 mm x 1/2". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for IMI TA Pex vinkel med muffe 12 mm x 1/2" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026236,34 kr
30. maj 2026236 kr
17. maj 2026236,34 kr21,81 kr (10%)
10. maj 2026214,53 kr44,47 kr (17%)
9. maj 2026259 kr10 kr (4%)
18. mar. 2026249 kr10 kr (4%)
17. mar. 2026259 kr10 kr (4%)
24. jan. 2026249 kr10 kr (4%)
23. jan. 2026259 kr10 kr (4%)
20. jan. 2026249 kr5 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret