Gå til hovedindhold

IMI Hydronics IMI TA Pex vinkel med nippel 22 mm x 1/2"

IMI HydronicsSanitetEAN: 7318792928802
Pris fra 140,34 krtil 235 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 94,66 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 139 kr 30. maj

Sammenlign priser på IMI TA Pex vinkel med nippel 22 mm x 1/2" og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 140.34 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1/2" x 22 mm Pex vinkel nippel
140,34 kr
Til butik
1/2" x 22 mm Pex vinkel nippel billede

Produktinformation

Pex-rørskobling består af: nippel-omløber-støttebøsning og spændering dim 12 til 32 mm. Nippel og tilslutningskobling dim 40 til 63 mm.Tilslutningskobling består af støttebøsning med omløber til nippel samt to overlæg med rustfri unbracoskruer. TA-PX er V...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

EAN: 7318792928802
Varenr.: 15843014639951
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IMI TA Pex vinkel med nippel 22 mm x 1/2"
149 kr
Til butik
IMI TA Pex vinkel med nippel 22 mm x 1/2" billede

Produktinformation

PEX-fittings anvendes i forbindelse med samling af PEX-rør i varme- og brugsvandsystemer. PEX-fittings er fremstillet af AMETAL som er en afzinkningsbestandig legering. Rør og fittings af mærketIMI-TA er kendt for deres ekstremt høje kvalitet. OBS:Produkt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: VVS fittings
Størrelse: 22x1/2
EAN: 7318792928802
Varenr.: 045121263
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ta Komp.Vinkel 1/2- 22mm - 606px Nip
152 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA Pex vinkel med nippel 22 mm x 1/2"
175 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pex vinkel 22mm x 1/2" nippel
235 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI TA Pex vinkel med nippel 22 mm x 1/2" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI TA Pex vinkel med nippel 22 mm x 1/2" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN140,34 kr140,34 krKøb
2CompletVVS149 kr149 krKøb
3CS MEGASTORE DK152 kr191 krKøb
4BilligVVS DK175 kr175 krKøb
5MaintainIt235 kr235 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for IMI TA Pex vinkel med nippel 22 mm x 1/2"

PriceData har fulgt prisen på IMI TA Pex vinkel med nippel 22 mm x 1/2" i 181 dage. Laveste pris i perioden er 124 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 174 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 154 kr.

Den nuværende pris på 140,34 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for IMI TA Pex vinkel med nippel 22 mm x 1/2". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for IMI TA Pex vinkel med nippel 22 mm x 1/2" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026140,34 kr1,34 kr (1%)
30. maj 2026139 kr1,34 kr (1%)
20. maj 2026140,34 kr17,66 kr (11%)
6. maj 2026158 kr1 kr (1%)
5. maj 2026159 kr1 kr (1%)
30. apr. 2026158 kr1 kr (1%)
18. apr. 2026159 kr15 kr (9%)
17. apr. 2026174 kr15 kr (9%)
9. mar. 2026159 kr15 kr (9%)
8. mar. 2026174 kr15 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret