Gå til hovedindhold

IMI Hydronic Vinkel kompression ta 90° 18 mm x 3/4 nippel

IMI HydronicSanitetEAN: 7318792929007
Pris fra 141,28 krtil 216,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 74,97 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 128,49 kr 10. maj

Sammenlign priser på IMI Hydronic Vinkel kompression ta 90° 18 mm x 3/4 nippel og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 141.28 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
3/4" x 18 mm TA Pex vinkel nippel
141,28 kr
Til butik
3/4" x 18 mm TA Pex vinkel nippel billede

Produktinformation

Pex-rørskobling består af: nippel-omløber-støttebøsning og spændering dim 12 til 32 mm. Nippel og tilslutningskobling dim 40 til 63 mm.Tilslutningskobling består af støttebøsning med omløber til nippel samt to overlæg med rustfri unbracoskruer. TA-PX er V...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TA
EAN: 7318792929007
Varenr.: 15843040887119
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IMI TA Pex vinkel med nippel 18 mm x 3/4"
149 kr
Til butik
IMI TA Pex vinkel med nippel 18 mm x 3/4" billede

Produktinformation

PEX-fittings anvendes i forbindelse med samling af PEX-rør i varme- og brugsvandsystemer. PEX-fittings er fremstillet af AMETAL som er en afzinkningsbestandig legering. Rør og fittings af mærketIMI-TA er kendt for deres ekstremt høje kvalitet. OBS:Produkt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: VVS fittings
Størrelse: 3/4x18mm
EAN: 7318792929007
Varenr.: 045121232
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI Hydronic Vinkel kompression ta 90° 18 mm x 3/4 nippel
149 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TA PEX vinkel 18 mm x 3/4 nippel
154 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA Pex vinkel med nippel 18 mm x 3/4"
159 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Ta Kompressionsvinkel Med Nippel 18 X 3/4"
207 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Pex Vinkel 18Mm X 3/4" Nippel
210,47 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pex vinkel 18mm x 3/4" nippel
216,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI Hydronic Vinkel kompression ta 90° 18 mm x 3/4 nippel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI Hydronic Vinkel kompression ta 90° 18 mm x 3/4 nippel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN141,28 kr141,28 krKøb
2CompletVVS149 kr149 krKøb
3Proshop DK149 kr188 krKøb
4CS MEGASTORE DK154 kr193 krKøb
5BilligVVS DK159 kr159 krKøb
6Elvvs.dk207 kr207 krKøb
7Billigelogvvs.dk210,47 kr210,47 krKøb
8MaintainIt216,25 kr216,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for IMI Hydronic Vinkel kompression ta 90° 18 mm x 3/4 nippel

PriceData har fulgt prisen på IMI Hydronic Vinkel kompression ta 90° 18 mm x 3/4 nippel i 181 dage. Laveste pris i perioden er 124 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 141 kr.

Den nuværende pris på 141,28 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for IMI Hydronic Vinkel kompression ta 90° 18 mm x 3/4 nippel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for IMI Hydronic Vinkel kompression ta 90° 18 mm x 3/4 nippel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026141,28 kr
30. maj 2026141 kr
17. maj 2026141,28 kr12,79 kr (10%)
10. maj 2026128,49 kr17,51 kr (12%)
18. apr. 2026146 kr3 kr (2%)
17. apr. 2026149 kr3 kr (2%)
9. mar. 2026146 kr3 kr (2%)
8. mar. 2026149 kr3 kr (2%)
14. feb. 2026146 kr3 kr (2%)
15. jan. 2026149 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret