Gå til hovedindhold

IMI Hydronics Pex-fittings vinkel med nippel 12 mm x 1/2"

IMI HydronicsSanitetEAN: 7318792944406
Pris fra 245 krtil 661 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 416 kr (63% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 239 kr 26. maj

Sammenlign priser på Pex-fittings vinkel med nippel 12 mm x 1/2" og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 245 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Pex-fittings vinkel med nippel 12 mm x 1/2"
245 kr
Til butik
Pex-fittings vinkel med nippel 12 mm x 1/2" billede

Produktinformation

PEX-fittings med integreret støttebøsning. Anvendes til samling af pexrør i varme- og brugsvandsinstallationer.

Produktspecifikationer

Kategori: Rør & fittings
Størrelse: 12 mm x 1/2"
EAN: 7318792944406
Varenr.: 045121132
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Pex-fittings vinkel med nippel 12 mm x 1/2"
279 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pex vinkel 12mm x 1/2" nippel
400 kr
Til butik
Pex vinkel 12mm x 1/2" nippel billede

Produktinformation

Pex-rørskobling består af: nippel-omløber-støttebøsning og spændering dim 12 til 32 mm.Nippel og tilslutningskobling dim 40 til 63 mm.Tilslutningskobling består af støttebøsning med omløber til nippel samt to overlæg med rustfri unbracoskruer.TA-PX er VA...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TA
Kategori: fitting med 2 tilslutning
EAN: 7318792944406
Varenr.: 0204020844
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ta comp.bracket 1/2- 12mm - 606px Nip
661 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pex-fittings vinkel med nippel 12 mm x 1/2" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pex-fittings vinkel med nippel 12 mm x 1/2" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK245 kr245 krKøb
2CompletVVS279 kr279 krKøb
3MaintainIt400 kr400 krKøb
4CS MEGASTORE DK661 kr700 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pex-fittings vinkel med nippel 12 mm x 1/2"

PriceData har fulgt prisen på Pex-fittings vinkel med nippel 12 mm x 1/2" i 181 dage. Laveste pris i perioden er 196 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 595 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 266 kr.

Den nuværende pris på 245 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Pex-fittings vinkel med nippel 12 mm x 1/2". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Pex-fittings vinkel med nippel 12 mm x 1/2" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026245 kr6 kr (3%)
26. maj 2026239 kr6 kr (2%)
24. maj 2026245 kr6 kr (3%)
17. maj 2026239 kr356 kr (60%)
16. maj 2026595 kr356 kr (149%)
12. maj 2026239 kr10 kr (4%)
11. maj 2026249 kr4 kr (2%)
20. apr. 2026245 kr4 kr (2%)
18. apr. 2026249 kr6 kr (2%)
17. apr. 2026255 kr6 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret