Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX

Gigabyte TechnologyBundkortEAN: 4719331855055
Pris fra 811 krtil 1.039 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 228 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 758 kr 1. maj

Sammenlign priser på GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 811 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS B550M ELITE AX Micro ATX Socket AM4 AMD B550
811 kr
Til butik
AORUS B550M ELITE AX Micro ATX Socket AM4 AMD B550 billede

Produktinformation

AORUS B550M ELITE AX - 1.3 - bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B550M AORUS ELITE AX
EAN: 4719331855055
Varenr.: 1002328628
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX
824 kr
Til butik
GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM4 socket, AMD B550 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR4-3200 4 x DIMM slots, lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A, skærm tilslutning: 1 x HDMI 2.1 / 1 x DVI DVI-D, Realtek 8111H 1 Gigabit netværk (LAN), Realtek TRL8852CE WiFi 6E & Bluetooth 5.3, AMD Vega Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC887 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B550M AORUS ELITE AX
EAN: 4719331855055
Varenr.: 3306687
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort micro ATX Gigabyte AORUS B550M ELITE AX - Socket AM4
-7%939 kr
Før 1.009 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort micro ATX Gigabyte AORUS B550M ELITE AX - Socket AM4 billede

Produktinformation

AORUS B550M ELITE AX - 1.3 - bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)GenereltChipsættype: AMD B550Kompatible processorer: Ryzen (understøtter Ryzen 3000 Series/ 3000 G-Series/ 4000 G-Series/ 5000 Series/ 5000 G-Series)Max antal processorer: 1Processor-socket: Socket AM4Produkttype: Bundkort - micro ATXUnderstøttet RAMBus Clock: 2400 MHz2133 MHz2667 MHz2933 MHz3333 MHz (O.C.)3600 MHz (O.C.)4000 MHz (O.C.)4400 MHz (O.C.)4600 MHz (O.C.)3200 MHz4733 MHz (O.C.)Egenskaber: Dobbelt kanal hukommelses arkitektur, Intel Extreme Memory Profiles (XMP)Maks. størrelse: 128 GBRegistreret eller buffer: Ikke bufferetTeknologi: DDR4Understøttet RAM-integritetskon: Ikke-ECC, ECCGrafikMaks. allokeret RAM-størrelse: 16 GBAudioAudio codec: Realtek ALC887Overensstemmelsesstandarder: High Definition AudioType: HD Audio (8-kanaler)LANNetværks interfaces: Gigabit EthernetBluetooth 5.3802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E)Ekspansion / KonnektivitetEkspansionsåbninger: 1 x CPU | 4 x DIMM 288-pins...

Produktspecifikationer

Kategori: Bundkort
Vægt: 1.17g
EAN: 4719331855055
Varenr.: 1868064
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort micro ATX Gigabyte AORUS B550M ELITE AX - Socket AM4
-7%959 kr
Før 1.029 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AORUS B550M ELITE AX Micro ATX Socket AM4 AMD B550
1.039 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK811 kr811 krKøb
2Proshop DK824 kr863 krKøb
3Boligcenter DK939 kr939 krKøb
4Vivas DK959 kr1.028 krKøb
5Ultrashop1.039 kr1.039 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX i 184 dage. Laveste pris i perioden er 758 kr (registreret d. 1. maj 2026), højeste er 1.029 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 879 kr.

Den nuværende pris på 811 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026811 kr7 kr (1%)
27. maj 2026818 kr6 kr (1%)
23. maj 2026824 kr23 kr (3%)
22. maj 2026847 kr30 kr (3%)
21. maj 2026877 kr7 kr (1%)
20. maj 2026884 kr1 kr (0%)
13. maj 2026885 kr62 kr (8%)
12. maj 2026823 kr1 kr (0%)
9. maj 2026824 kr1 kr (0%)
8. maj 2026825 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret