Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology GIGABYTE B550 AORUS ELITE AX V2, AMD, Stik AM4, AMD Ryzen 3000 Series, AMD Ryzen 4000 Series, AMD Ryzen 5000 Series, Stik AM4, DDR4-SDRAM, 128 GB

Gigabyte TechnologyBundkortEAN: 4719331809904
Pris fra 1.142 krtil 1.399 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 257 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.067 kr 3. maj

Sammenlign priser på GIGABYTE B550 AORUS ELITE AX V2, AMD, Stik AM4, AMD Ryzen 3000 Series, AMD Ryzen 4000 Series, AMD Ryzen 5000 Series, Stik AM4, DDR4-SDRAM, 128 GB og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1142 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B550 AORUS ELITE AX ATX AM4 AMD B550
1.142 kr
Til butik
Gigabyte B550 AORUS ELITE AX ATX AM4 AMD B550 billede

Produktinformation

Gigabyte B550 AORUS ELITE AX - 1.0 - bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B550 AORUS ELITE AX V2
EAN: 4719331809904
Varenr.: 996692082
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B550 AORUS ELITE AX V2, AMD, Stik AM4, AMD Ryzen 3000 Series, AMD Ryzen 4000 Series, AMD Ryzen 5000 Series, Stik AM4, DDR4-SDRAM, 128 GB
1.172 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B550 AORUS ELITE AX V2 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX
1.172 kr
Til butik
GIGABYTE B550 AORUS ELITE AX V2 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, ATX, AMD AM4 Socket, AMD B550, PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR4-3200 - 4 x DIMM slots, 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 & 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 (2242 / 2260 / 2280) / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Type A, DisplayPort / HDMI 2.1 tilslutning, Realtek 8125-CG 2.5 Gigabit LAN, Intel Wireless-AX 200 Wireless Wi-Fi 6 (802.11ax) / Bluetooth 5, AMD Vega Graphics understøttelse (CPU påkrævet), Realtek ALC1200 HD Audio (8-kanaler) - Gigabyte Fusion 2.0 RGB...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B550 AORUS ELITE AX V2
EAN: 4719331809904
Varenr.: 2908266
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte B550 AORUS ELITE AX V2 Bundkort - GEEKD.dk
1.195 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B550 AORUS ELITE AX ATX AM4 AMD B550
1.399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B550 AORUS ELITE AX V2, AMD, Stik AM4, AMD Ryzen 3000 Series, AMD Ryzen 4000 Series, AMD Ryzen 5000 Series, Stik AM4, DDR4-SDRAM, 128 GB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B550 AORUS ELITE AX V2, AMD, Stik AM4, AMD Ryzen 3000 Series, AMD Ryzen 4000 Series, AMD Ryzen 5000 Series, Stik AM4, DDR4-SDRAM, 128 GB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.142 kr1.142 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.172 kr1.172 krKøb
3Proshop DK1.172 kr1.172 krKøb
4Geekd1.195 kr1.195 krKøb
5Ultrashop1.399 kr1.399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B550 AORUS ELITE AX V2, AMD, Stik AM4, AMD Ryzen 3000 Series, AMD Ryzen 4000 Series, AMD Ryzen 5000 Series, Stik AM4, DDR4-SDRAM, 128 GB

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B550 AORUS ELITE AX V2, AMD, Stik AM4, AMD Ryzen 3000 Series, AMD Ryzen 4000 Series, AMD Ryzen 5000 Series, Stik AM4, DDR4-SDRAM, 128 GB i 184 dage. Laveste pris i perioden er 968 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 1.208 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.100 kr.

Den nuværende pris på 1.142 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 79 prisændringer for GIGABYTE B550 AORUS ELITE AX V2, AMD, Stik AM4, AMD Ryzen 3000 Series, AMD Ryzen 4000 Series, AMD Ryzen 5000 Series, Stik AM4, DDR4-SDRAM, 128 GB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 79 prisændringer for GIGABYTE B550 AORUS ELITE AX V2, AMD, Stik AM4, AMD Ryzen 3000 Series, AMD Ryzen 4000 Series, AMD Ryzen 5000 Series, Stik AM4, DDR4-SDRAM, 128 GB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.142 kr2 kr (0%)
31. maj 20261.140 kr17 kr (2%)
29. maj 20261.123 kr41 kr (4%)
28. maj 20261.082 kr46 kr (4%)
27. maj 20261.128 kr45 kr (4%)
25. maj 20261.083 kr11 kr (1%)
24. maj 20261.072 kr10 kr (1%)
23. maj 20261.082 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.084 kr5 kr (0%)
20. maj 20261.079 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret