Gå til hovedindhold

GIGABYTE B550M AORUS ELITE Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331809546
Pris fra 681 krtil 919 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 238 kr (26% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på GIGABYTE B550M AORUS ELITE Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 681 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B550M AORUS ELITE Micro-ATX AM4 AMD B550
681 kr
Til butik
Gigabyte B550M AORUS ELITE Micro-ATX AM4 AMD B550 billede

Produktinformation

Gigabyte B550M AORUS ELITE - 1.0 - bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B550M AORUS ELITE
EAN: 4719331809546
Varenr.: 996052608
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B550M AORUS ELITE Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX
713 kr
Til butik
GIGABYTE B550M AORUS ELITE Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM4 socket, AMD B550 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR4-3200 4 x DIMM slots, lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A, skærm tilslutning: 1 x HDMI 2.0 / 1 x DVI DVI-D, Realtek 8111H 1 Gigabit netværk (LAN), AMD Vega Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC887 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B550M AORUS ELITE
EAN: 4719331809546
Varenr.: 2861172
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte B550m Aorus Elite Am4 Micro-atx Bundkort
749 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte B550M AORUS ELITE micro-ATX AM4
829 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte B550M AORUS ELITE micro-ATX AM4
849 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Gigabyte B550M AORUS ELITE AM4 mATX-bundkort
860 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte B550M AORUS ELITE Bundkort - GEEKD.dk
890 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B550M AORUS ELITE Micro-ATX AM4 AMD B550
919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B550M AORUS ELITE Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B550M AORUS ELITE Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK681 kr681 krKøb
2Proshop DK713 kr752 krKøb
3Dustin DK749 kr835,25 krKøb
4Boligcenter DK829 kr829 krKøb
5Vivas DK849 kr918 krKøb
6Teknikproffset DK860 kr919 krKøb
7Geekd890 kr890 krKøb
8Ultrashop919 kr919 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B550M AORUS ELITE Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B550M AORUS ELITE Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX i 159 dage. Laveste pris i perioden er 681 kr (registreret d. 16. maj 2026), højeste er 753 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 711 kr.

Den nuværende pris på 681 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 54 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for GIGABYTE B550M AORUS ELITE Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for GIGABYTE B550M AORUS ELITE Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 2026681 kr4 kr (1%)
15. maj 2026685 kr3 kr (0%)
14. maj 2026688 kr6 kr (1%)
13. maj 2026694 kr7 kr (1%)
11. maj 2026701 kr1 kr (0%)
3. maj 2026702 kr6 kr (1%)
2. maj 2026708 kr1 kr (0%)
1. maj 2026709 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026710 kr7 kr (1%)
29. apr. 2026717 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret