Gå til hovedindhold

GIGABYTE B550M DS3H AC R2 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331869908
Pris fra 714 krtil 939 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 225 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 712 kr 17. maj

Sammenlign priser på GIGABYTE B550M DS3H AC R2 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 714 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B550M DS3H AC R2 Micro ATX Socket AM4 AMD B550
714 kr
Til butik
Gigabyte B550M DS3H AC R2 Micro ATX Socket AM4 AMD B550 billede

Produktinformation

Gigabyte B550M DS3H AC R2 - Bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN, Wi-Fi, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B550M DS3H AC R2
EAN: 4719331869908
Varenr.: 1003110739
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B550M DS3H AC R2 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX
768 kr
Til butik
GIGABYTE B550M DS3H AC R2 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM4 socket, AMD B550 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR4-3200 4 x DIMM slots, lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 1 type A, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.0, Realtek 1 Gigabit netværk (LAN), Realtek RTL8821CE WiFi 5 & Bluetooth 4.2, AMD Vega Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B550M DS3H AC R2
EAN: 4719331869908
Varenr.: 3372663
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte B550M DS3H AC R2 bundkort - AM4, Wi‑Fi 5, PCIe 4.0, USB 3.2 Gen 1
919 kr
Til butik
Gigabyte B550M DS3H AC R2 bundkort - AM4, Wi‑Fi 5, PCIe 4.0, USB 3.2 Gen 1 billede

Produktinformation

Fordele ved bundkort til AMD RyzenGigabyte B550M DS3H AC R2 er et kompakt micro ATX bundkort til AMD Ryzen, der giver solid ydeevne til gaming og kraftige hjemme‑pc’er. Med AM4-sokkel og B550-chipset understøtter det Ryzen 5000, 4000 og 3000 serierne, så du kan opgradere trin for trin. Få hurtig respons med DDR4-hastigheder op til 4.733 MHz (O.C.) og plads til op til 128 GB i fire DIMM-slots.Hurtige tilslutninger og trådløst netTo M.2-pladser giver fleksibel lagring: én PCIe 4.0 og én PCIe 3.0, begge til 2280-drev. På bagpanelet finder du 4× USB 3.2 Gen 1, 2× USB 2.0, HDMI 2.1 og DisplayPort 1.4 samt 1 GbE. Indbygget Wi‑Fi 5 og Bluetooth 5.0 gør det nemt at komme online uden kabler. Realtek ALC1220‑VB leverer 7.1‑kanals lyd til spil og film.Stabilt design til daglig driftBundkortet har 5+3 fases VRM, passiv køling og sundhedsovervågning af blæsere, spænding og temperatur. Der er fire SATA III-porte, RGB‑headers til lysstyring og flere blæserstik til et velafkølet system. Understøtter Windows 10/11 x64.Formfaktor: micro ATX (24,4 × 24,4 cm)Chipset: AMD B550Sokkel: AM4 (Ryzen 5000/4000/3000)Strømforsyning: ATX, 5+3 fases VRMHukommelse: 4× DDR4 DIMM, op til 128 GB, op til 4.733 MHz (O.C.), dual‑channel, ECC & Non‑ECC (ubufferet)Lagring: 2× M.2 (1× PCIe 4.0, 1× PCIe 3.0, 2280), 4× SATA III, RAID 0/1/10Udvidelse: 1× PCIe x16 Gen4, 1× PCIe x16 Gen3, 1× PCIe x1 Gen3Netværk: Gigabit Ethernet (Realtek RTL8111H), Wi‑Fi 5 (RTL8821CE), Bluetooth 5.0Lyd: Realtek ALC1220‑VB, 7.1 kanalerBagpanel: 4× USB 3.2 Gen 1, 2× USB 2.0, HDMI 2.1, DisplayPort 1.4, RJ‑45, lyd I/O, PS/2, 2× antennestikInterne stik: 2× USB 3.2 Gen 1, 1× USB 2.0, 1× CPU‑fan, 2× chassis‑fan, 24‑pin ATX, 8‑pin EPS, TPM, frontpanel‑audio, RGB‑headers (5 stk.)BIOS: UEFI AMI, Clear CMOS jumper

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.04g
EAN: 4719331869908
Varenr.: 2137255
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte B550M DS3H AC R2 bundkort - AM4, Wi‑Fi 5, PCIe 4.0, USB 3.2 Gen 1
939 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B550M DS3H AC R2 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B550M DS3H AC R2 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK714 kr714 krKøb
2Proshop DK768 kr807 krKøb
3Boligcenter DK919 kr919 krKøb
4Vivas DK939 kr1.018 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B550M DS3H AC R2 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B550M DS3H AC R2 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX i 178 dage. Laveste pris i perioden er 679 kr (registreret d. 21. februar 2026), højeste er 887 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 746 kr.

Den nuværende pris på 714 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 50 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for GIGABYTE B550M DS3H AC R2 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for GIGABYTE B550M DS3H AC R2 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026714 kr1 kr (0%)
25. maj 2026713 kr10 kr (1%)
24. maj 2026723 kr1 kr (0%)
23. maj 2026722 kr1 kr (0%)
22. maj 2026723 kr4 kr (1%)
20. maj 2026719 kr7 kr (1%)
17. maj 2026712 kr2 kr (0%)
16. maj 2026714 kr2 kr (0%)
15. maj 2026712 kr2 kr (0%)
14. maj 2026714 kr29 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret