Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology GIGABYTE B550M GAMING X WIFI6 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX

Gigabyte TechnologyBundkortEAN: 4719331870096
Pris fra 804 krtil 1.039 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 235 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 801 kr 8. maj

Sammenlign priser på GIGABYTE B550M GAMING X WIFI6 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 804 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B550M GAMING X WIFI6 Micro ATX Socket AM4 AMD B550
804 kr
Til butik
Gigabyte B550M GAMING X WIFI6 Micro ATX Socket AM4 AMD B550 billede

Produktinformation

Gigabyte B550M GAMING X WIFI6 - Bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B550M GAMING X WIFI6
EAN: 4719331870096
Varenr.: 1003229725
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B550M GAMING X WIFI6 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX
835 kr
Til butik
GIGABYTE B550M GAMING X WIFI6 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM4 socket, AMD B550 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR4-3200 4 x DIMM slots, lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 1 type A, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.0, Realtek 1 Gigabit netværk (LAN), Realtek RTL8851BE WiFi 6 & Bluetooth 5.3, AMD Vega Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B550M GAMING X WIFI6
EAN: 4719331870096
Varenr.: 3365690
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte B550M Gaming X WiFi 6 - micro ATX, Socket AM4
-2%939 kr
Før 959 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort Gigabyte B550M Gaming X WiFi 6 - micro ATX, Socket AM4 billede

Produktinformation

Gigabyte B550M GAMING X WIFI6 - Bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)GenereltChipsættype: AMD B550Kompatible processorer: (understøtter Ryzen 3000-serien/ 3000 G-serien/ 4000-serien/ 4000 G-serien/ 5000-serien/ 5000 G-serien)Max antal processorer: 1Processor-socket: Socket AM4Produkttype: Bundkort - micro ATXUnderstøttet RAMBus Clock: 1600 MHz1467 MHz1334 MHz1200 MHz1067 MHz2367 MHz (O.C.)Egenskaber: Dobbelt kanal hukommelses arkitektur, Intel Extreme Memory Profiles (XMP)Maks. størrelse: 128 GBRegistreret eller buffer: Ikke bufferetTeknologi: DDR4Understøttet RAM-integritetskon: Ikke-ECC, ECCAudioAudio codec: Realtek ALC1200Overensstemmelsesstandarder: High Definition AudioType: HD Audio (8-kanaler)LANNetværks interfaces: Gigabit Ethernet802.11a/b/g/n/ac/axBluetooth 5.3Ekspansion / KonnektivitetEkspansionsåbninger: 1 x CPU | 4 x DIMM 288-pins | 1 x PCIe 4.0 x16 | 1 x PCIe 3.0 x16 (x4-modus) | 1 x PCIe 3.0 x1 | 2 x M.2 socket (2280 M.2 Key M-åbning)Grænseflade (lagring): SATA-600 -stikforbindelser: 4 x 7pin Seriel ATA - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 | SATA-...

Produktspecifikationer

Kategori: Bundkort
Vægt: 1.14g
EAN: 4719331870096
Varenr.: 1833129
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte B550M Gaming X WiFi 6 - micro ATX, Socket AM4
-2%959 kr
Før 979 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B550M GAMING X WIFI6 Micro ATX Socket AM4 AMD B550
1.039 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B550M GAMING X WIFI6 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B550M GAMING X WIFI6 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK804 kr804 krKøb
2Proshop DK835 kr874 krKøb
3Boligcenter DK939 kr939 krKøb
4Vivas DK959 kr1.028 krKøb
5Ultrashop1.039 kr1.039 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B550M GAMING X WIFI6 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B550M GAMING X WIFI6 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX i 166 dage. Laveste pris i perioden er 800 kr (registreret d. 19. december 2025), højeste er 1.059 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 859 kr.

Den nuværende pris på 804 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for GIGABYTE B550M GAMING X WIFI6 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for GIGABYTE B550M GAMING X WIFI6 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026804 kr10 kr (1%)
12. maj 2026814 kr3 kr (0%)
11. maj 2026811 kr7 kr (1%)
10. maj 2026804 kr1 kr (0%)
9. maj 2026805 kr4 kr (0%)
8. maj 2026801 kr5 kr (1%)
7. maj 2026806 kr1 kr (0%)
6. maj 2026807 kr1 kr (0%)
5. maj 2026808 kr1 kr (0%)
4. maj 2026807 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret