Gå til hovedindhold

GIGABYTE B650M GAMING PLUS WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331862213
Pris fra 1.023 krtil 1.259 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 236 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 932 kr 22. mar.

Sammenlign priser på GIGABYTE B650M GAMING PLUS WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1023 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B650M GAMING PLUS WIFI Micro ATX Socket AM5 AMD B650
1.023 kr
Til butik
Gigabyte B650M GAMING PLUS WIFI Micro ATX Socket AM5 AMD B650 billede

Produktinformation

Gigabyte B650M GAMING PLUS WIFI - 1.X - bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B650M Gaming Plus WF
EAN: 4719331862213
Varenr.: 1002929591
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B650M GAMING PLUS WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.158 kr
Til butik
GIGABYTE B650M GAMING PLUS WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM5 socket, AMD B650 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 1 type A & C, skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), Realtek 8851BE WiFi 6 & Bluetooth 5.3, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B650M GAMING PLUS WF
EAN: 4719331862213
Varenr.: 3335794
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte B650M Gaming Plus WiFi bundkort - AM5, DDR5, Wi‑Fi 6E
1.239 kr
Til butik
Gigabyte B650M Gaming Plus WiFi bundkort - AM5, DDR5, Wi‑Fi 6E billede

Produktinformation

Bundkort til gaming med stærk ydelse og moderne tilslutningGigabyte B650M Gaming Plus WiFi er et micro ATX-bundkort til AMD Socket AM5 og Ryzen 7000/8000/9000 processorer. Det leverer stabil strøm via 5+2+2 faser VRM og giver dig høj hukommelsesfart med DDR5 op til 8.000 MHz. Med to PCIe 4.0 M.2-pladser og 2,5 GbE LAN får du hurtig lagring og netværk til krævende spil og kreative opgaver.Byg kompakt - uden at gå på kompromisB650-chipsettet kombinerer aktuelle standarder som Wi‑Fi 6E og Bluetooth 5.3 med alsidige tilslutninger. micro ATX-formfaktoren passer i mange kabinetter, mens fire DIMM-slots understøtter op til 256 GB DDR5 i dual-channel. Integreret lyd i 7.1-kanaler og overvågning af spænding, temperatur og blæsere giver et solidt fundament til en stabil PC.Socket: AM5 (AMD Ryzen 7000/8000/9000)Chipset: AMD B650Formfaktor: micro ATXHukommelse: 4× DIMM DDR5, op til 256 GB, op til 8.000 MHz, dual‑channel, Non‑ECC, unbufferedLagring: 2× M.2 (PCIe 4.0), 4× SATA III, RAID 0/1/10Udvidelse: 1× PCIe x16 (Gen 4), 1× PCIe x1 (Gen 3)Netværk: 2,5 Gigabit Ethernet, Wi‑Fi 6E (802.11ax), Bluetooth 5.3Bagpanel: 1× HDMI 2.1, 2× DisplayPort 1.4, 1× RJ‑45, 1× USB‑C Gen 1, 3× USB‑A Gen 1, 2× USB 2.0, 3× audiojack, 2× Wi‑Fi antenne, 1× PS/2Interne tilslutninger: 1× USB‑C Gen 1, 1× USB 3.2 Gen 1 header, 2× USB 2.0 headers, 4× SATA III, 24‑pin ATX, 8‑pin EPS, 1× CPU‑blæser, 2× kabinetblæsere, RGB‑header, front panel audio, TPMBIOS: UEFI AMI, DMI 2.7, Clear CMOS-jumperMål: Bredde: 24,4 cm, Dybde: 17,4 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.41g
EAN: 4719331862213
Varenr.: 2135963
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B650M GAMING PLUS WIFI Micro ATX Socket AM5 AMD B650
1.259 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte B650M Gaming Plus WiFi bundkort - AM5, DDR5, Wi‑Fi 6E
1.259 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B650M GAMING PLUS WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B650M GAMING PLUS WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.023 kr1.023 krKøb
2Proshop DK1.158 kr1.158 krKøb
3Boligcenter DK1.239 kr1.239 krKøb
4Ultrashop1.259 kr1.259 krKøb
5Vivas DK1.259 kr1.338 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B650M GAMING PLUS WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B650M GAMING PLUS WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 165 dage. Laveste pris i perioden er 930 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 1.120 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.018 kr.

Den nuværende pris på 1.023 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 46 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 87 prisændringer for GIGABYTE B650M GAMING PLUS WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 87 prisændringer for GIGABYTE B650M GAMING PLUS WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.023 kr3 kr (0%)
27. maj 20261.020 kr3 kr (0%)
24. maj 20261.023 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.022 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.024 kr5 kr (0%)
20. maj 20261.019 kr31 kr (3%)
17. maj 20261.050 kr2 kr (0%)
16. maj 20261.052 kr7 kr (1%)
15. maj 20261.045 kr2 kr (0%)
14. maj 20261.043 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret