Gå til hovedindhold

ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

ASUSBundkortEAN: 4711387764916
Pris fra 1.170 krtil 2.319 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.149 kr (50% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1170 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI Bundkort
1.170 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI Bundkort billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI Bundkort - AM5, micro-ATX, B850, DDR5, 1x PCIe 5.0, 3x M.2 - Bundkort AMD Socket

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1IY0-M0EAY0
EAN: 4711387764916
Varenr.: 1317727
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS Tuf Gaming B850M-PLUS WIFI mATX AM5
1.569 kr
Til butik
ASUS Tuf Gaming B850M-PLUS WIFI mATX AM5 billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - Wi-Fi 6 2x2 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1IY0-M0EAY0
EAN: 4711387764916
Varenr.: 1002936299
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.720 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM5 socket, AMD B850 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6E & Bluetooth 5.3, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek 1220P HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1IY0-M0EAY0
EAN: 4711387764916
Varenr.: 3324875
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI (mATX, B850, AM5) Bundkort - GEEKD.dk
1.763 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS Tuf Gaming B850M-PLUS WIFI mATX AM5
1.929 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS TUF Gaming B850M-PLUS WiFi - AMD B850, Socket AM5, micro ATX
-4%2.299 kr
Før 2.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Tuf Gaming B850m-plus Wifi Am5 Micro-atx
-0%2.311 kr
Før 2.311,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS TUF Gaming B850M-PLUS WiFi - AMD B850, Socket AM5, micro ATX
-4%2.319 kr
Før 2.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK1.170 kr1.170 krKøb
2CompuMail DK1.569 kr1.569 krKøb
3Proshop DK1.720 kr1.720 krKøb
4Geekd1.763 kr1.763 krKøb
5Ultrashop1.929 kr1.929 krKøb
6Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
7Dustin DK2.311 kr2.397,25 krKøb
8Vivas DK2.319 kr2.398 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 173 dage. Laveste pris i perioden er 1.170 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 1.881 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.753 kr.

Den nuværende pris på 1.170 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 31% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 20261.170 kr530 kr (31%)
3. maj 20261.700 kr1 kr (0%)
2. maj 20261.699 kr34 kr (2%)
1. maj 20261.665 kr136 kr (9%)
30. apr. 20261.529 kr4 kr (0%)
29. apr. 20261.525 kr149 kr (9%)
27. apr. 20261.674 kr8 kr (0%)
26. apr. 20261.682 kr1 kr (0%)
20. apr. 20261.683 kr4 kr (0%)
17. apr. 20261.679 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret